Wójt Gminy odpowiedzialny za utrudnienia na liniach nr 320 i 321

[Aktualizacja g. 23:55, drobne zmiany w treści]

Od nowego roku MPK Poznań oddało firmie PW Transkom obsługę połączeń na liniach autobusowych nr 320 i 321. Mieszkańcy skarżą się, że linie te obsługiwane są przez krótkie autobusy, które nie są wstanie pomieścić wszystkich zainteresowanych przejazdem pasażerów. Wiele osób w godzinach szczytu nie jest wstanie dostać się do wnętrza autobusu i zmuszona jest czekać na kolejne autobusy. Poniżej zamieszczamy komunikat MPK Poznań. Na samym dole strony zamieszczamy najciekawsze komentarze oburzonych mieszkańców zamieszczone na jednym z forów dyskusyjnych mieszkańców.

Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu poinformował nas, że obecnie obowiązujący harmonogram jazdy autobusów został ustalony wcześniej z Gminą Czerwonak. Gmina do obsługi musiała przygotowywać się też wcześniej. Poniżej odpowiedź Wójta na pytanie mieszkańca dlaczego doszło do zmiany firmy MPK na PW Transkom. Tłumaczenie uważamy za bardzo pokrętne i mocno naciągane.

Ciekawa informacja, o której warto przy okazji poinformować to w końcu udało się Wójtowi wymienić prezesa firmy PW Transkom. Od czerwca 2023 roku prezesem jest dobry kolega Wójta, Pan Tomasz Sikora. Pan Tomasz w Gminie jest obecnie prezesem dwóch spółek, druga to Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowe.

Poniżej przedstawiamy wybrane komentarze mieszkańców na temat obecnej sytuacji.

Źródło: https://www.facebook.com/groups/453386471535974/posts/2235711023303501/