Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Gdyńskiej i Topolowej?

Otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Gminy, od Pana Grzegorza Parszuto – w sprawie zapytania o poprawę bezpieczeństwa pieszych i kierowców na ulicy Gdyńskiej. Wiadomość z pytaniem czy cokolwiek zostało zrobione w celu poprawy bezpieczeństwa w miejscu skrzyżowania ulicy Gdyńskiej i Topolowej wysłaliśmy do Pana Grzegorza po tym jak na tym skrzyżowaniu miał miejsce kolejny wypadek z udziałem pieszych.

Pełna odpowiedź zamieszczona jest poniżej. W sumie to samo Pan Grzegorz przedstawił na swoim profilu FB. Jak widać nie tylko my o to go odpytywaliśmy. My nie pisząc pism do WZDW po prostu tam zadzwoniliśmy.

Dziś wiemy, że WZDW obecnie oczekuje na sprawozdanie z Policji dotyczące ilości wypadków jakie wydarzyły się w tym miejscu w ostatnich latach. To od ilości zdarzeń w tym miejscu zależy czy powstanie na skrzyżowaniu sygnalizacja świetlna, czy WZDW będzie szukać innych rozwiązań poprawiających bezpieczeństwo. Na podstawie rozmowy wydaje się, że swoje działania w celu poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu WZDW przyśpieszył mocno po ostatnim wypadku i nagłośnieniu tej sprawy przez mieszkańców między innymi na Facebooku. Ach ta “siła” Facebooka 😉

Jak będziemy wiedzieć coś więcej poinformujemy o tym Państwa.

Poniżej przedstawiamy link do otrzymanej odpowiedzi (w PDF) otrzymaną przez Kancelarię Urzędu Gminy:

I wpis na FB Pana Grzegorza.

W związku z ostatnimi pytaniami mieszkańców Koziegłów oraz Gminy Czerwonak kierowanych do mnie, dotyczących poprawy…

Opublikowany przez Grzegorza Parszutę Środa, 2 września 2020

Za przesłaną odpowiedź dziękujemy Panu Radnemu – Grzegorzowi Parszuto oraz Kancelarii Urzędu Gminy Czerwonak.