Straż Gminna na polecenie Wójta zajmuje się “uprzątaniem śmieci”

Po skardze jednej rodziny z Owińsk, która jak się dowiedzieliśmy z przekazu Radnego Jaromira Korty na dzisiejszej sesji Rady Gminy w sposób “gorzki i niecenzuralny” wyraża się o pracy Straż Gminna Czerwonak na temat braku działań w sprawie wielu śmieci zalegających na alei Kasztanowej w Owińskach, Wójt Gminy Czerwonak – Marcin Wojtkowiak osobiście “polecił” komendantowi aby temat śmieci potraktować “priorytetowo i bezwzględnie”. Polecił więc komendantowi karanie właścicieli obiektów niesprzątających swoich posesji mandatami.

Jak twierdzi Radny Jaromir Korta po interwencji Straży Gminnej “wszystko jest teraz pięknie pozagrabiane, śmieci są we workach”.

Poniżej przedstawiamy wypowiedź Pana Wójta w sprawie “polecenia” jakie zlecił Komendantowi Straży Gminnej na dzisiejszej sesji Rady Gminy oraz wpis FB Straży Gminnej z którego widać, że usuwaniem śmieci zajmują się “priorytetowo”.

Wiosenne porządki. Teren posprzątany bez nakładów finansowych ze strony Gminy Czerwonak 😃

Opublikowany przez Straż Gminna Czerwonak Czwartek, 18 marca 2021

Sesja Rady Gminy (wypowiedź Jaromira Korty zaczyna się od 04:52:40): https://esesja.tv/transmisja/14234/xxxii-sesja-rady-gminy-18-marca-2021-r.htm