Radni przegłosowali – Gmina Czerwonak opuszcza GOAP

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021, godzina 16:20

Na dzisiejszej sesji Wójt Marcin Wojtkowiak zaskakując wielu Radnych zgłosił ustawę pod głosowanie za wyjściem Gminy z GOAP-u bez dalszych dyskusji z mieszkańcami. Głosowanie pod ustawą weszło pod obrady i w ostateczności większością głosów Radni zagłosowali za wyjściem ze Związku Międzygminnego GOAP.

Na sesji ponownie wyszło, że Radni klubu PO, Lepszej Gminy Czerwonak i KOD przegłosują wszystko co Wójt im da pod głosowanie. Tym razem jednak jeszcze dali się ośmieszyć. Klub PIS i niezależnych zgłaszał uwagi dotyczące złego traktowania przez Wójta Radnych. Ustawy za wyjściem nie konsultował wcześniej z Radnymi. Nie przedstawił też konkretnego pomysłu rozwiązania tego jak Gmina będzie zarządzać odpadami ale ruchy, które podejmuje sugerują, że już ma konkretny na to plan.

W odpowiedzi Wójt Marcin Wojtkowiak powiedział, że to dopiero zostanie wypracowane. Że jest kilka pomysłów i je krótko omówił.

Radni zawsze głosujący tak jak chce Wójt (czyli PO, KODu, Lepszej Gminy) wypowiedziami swoimi popierali pomysł szybkiego przeprowadzania głosowania. Prosili jednak aby informować ich i wspólnie z nimi podejmować decyzję jak to zarządzanie odpadami ma wyglądać w Gminie w przyszłości.

W dalszej części sesji i wnikliwych pytań Radnego Jacka Sommerfelda okazało się jednak, że Wójt realizuje już jeden ze swoich planów. Ma go więc i nie poinformował Radnych? Jest też możliwe, że Radni LG, PO i KOD udają, że o nim nie wiedzą. Wójt założył już bowiem w zmianach budżetu zatrudnienie pracowników w Urzędzie bądź przyszłej spółce gminnej na potrzeby obsługi procesu zarządzania odpadami. Dodatkowo w jednej ze swoich wypowiedzi poinformował, że opłaty za wywóz śmieci mogą być droższe niż obecne – ale to potwierdzimy raz jeszcze przesłuchując materiał wideo po jego opublikowaniu.

Nam wydaje się, że Wójt już ma konkretny plan. Co więcej. Już pewnie wie kogo zatrudni i jakie firmy z „Owińsk” będą odpowiedzialne za obsługę wywozu odpadów 😉 . Dlaczego jednak Radni LG, PO i KOD za każdym razem głosują bez zastanowienia i tak jak Wójt chce? Odpowiedź na to też mamy. No jeżeli np. Radna Agnieszka Dudziak pracowała w Gminnej Spółce – to jak ma głosować? Przeciwko swojemu pracodawcy? 😉 Jest przecież szansa, że w nowej spółce pracować będą inni Radni bądź ich bliscy znajomi 😉

Materiał zostanie zaktualizowany i uzupełniony o materiały wideo w ciągu kilku dni. Obecna sesja jeszcze trwa i jest dostępna tutaj: https://esesja.tv/transmisja_na_zywo/4/rada-gminy-czerwonak.htm

Aktualizacja: 12:22

Lista uchwał do głosowania na dzisiejszej sesji Rady Gminy (nie ma w niej ustawy o wyjściu z GOAP, jak się pojawi wrzucimy tutaj jej zapisy): https://bip.czerwonak.pl/7106/dokument/16307

Aktualizacja: 15:53

Poprawiliśmy wpis informujący, że Pani Agnieszka Dudziak obecnie pracuje w Gminnej Spółce. Aktualnie sądząc po komentarzu nie pracuje w żadnej jednostce gminnej. Poniżej zamieszczamy komentarz Pani Agnieszki do naszego postu na FB oraz zdjęcie z jej oświadczenia majątkowego potwierdzającego pracę w Gminnym Przedsiębiorstwie Wodociągowym.

Oświadczenie dostępne pod adresem: http://bip.czerwonak.pl/6753/dokument/13134

Aktualizacja: 16:20

Zamieszczamy kolejną odpowiedź Pani Agnieszki doprecyzowującą, że w Gminnej spółce pracowała. Swoją drogą zastanawia czy w czasie świadczenia usług dla Gminnej Spółki brała udział w głosowaniach Rady Gminy, które tej spółki dotyczyły? Wygląda to bardzo nieetycznie 🙁 , ale kto osobom z Lepszej Gminy Czerwonak zabroni tak postępować?