Marcin Wojtkowiak informuje, że opłata za śmieci od roku 2022 wzrośnie

A jednak. Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak już w trakcie sesji Rady Gminy, a później w poniższym wpisie na FB potwierdził, że przez wyjście z GOAP-u niestety “koszty odbioru odpadów i opłaty ponoszone przez mieszkańców wzrosną”. Teraz wszyscy Radni z Koziegłów głosujący bezmyślnie za pomysłem Wójta powinni się wytłumaczyć dlaczego nam to zrobili? Od razu po głosowaniu Wójt stwierdził, że będzie drożej !!

Koziegłowy mają taką sytuację jak miasto Poznań. Wywóz nieczystości z osiedli i pobliskich ulic w Koziegłowach powinien być tańszy niż z ulic pozostałej części Gminy.

Na szczęście jest jeszcze szansa na niższe koszty dla mieszkańców Koziegłów. Nadzieja w Spółdzielni mieszkaniowej, która być może mogła by sama zorganizować obsługę dla jej mieszkańców. Wiemy, że jeden z mieszkańców już rozpoczął rozmowy ze Spółdzielnią w tym temacie. Jak tylko będziemy mieć jakieś informacje przekażemy ją Państwu.

Dziś Rada Gminy Czerwonak na mój wniosek podjęła uchwałę o wystąpieniu z GOAP. Po opuszczeniu związku przez Miasto…

Opublikowany przez Marcin Wojtkowiak – Wójt Gminy Czerwonak Czwartek, 18 marca 2021

Dodatkowo załączamy jedną z wypowiedzi Wójta, w której jak wskazuje, w zabudowaniach takich jak Koziegłowy wywóz śmieci powinien być tańszy.