Aby Wójt coś zrobił – mieszkaniec musi “krzyczeć” (BROS)

Wielokrotnie dało się zauważyć, że Wójt Gminy Czerwonak Marcin Wojtkowiak robi coś dla mieszkańców dopiero jak mieszkańcy sami zaczynają o tym głośno mówić.

Przypomnijmy więc, że Wójt w marcu 2020 roku założył zespół ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID19. W listopadzie członkowie tego zespołu nie pamiętali w ogóle kiedy miały miejsca ich spotkania w tej sprawie. Wójt ponownie zainteresował się sprawą po naszym wpisie w listopadzie.

Z przykrością musimy stwierdzić, że nie są nam znane jakiekolwiek działania Wójta mające na celu wyjaśnienie bądź też działania mające na celu obniżenie kosztów wywozów śmieci jakie “zafundował” nam GOAP z początkiem tego roku. Na pytania mieszkańców dlaczego zastępca Wójta zagłosował za podwyżkami odpowiedzi nie mamy, a po tym jak 13 marca br. poinformowaliśmy dużą część mieszkańców o rozważaniu przeprowadzenia referendum w tej sprawie przez mieszkańców, Wójt w trybie “natychmiastowym” bo 18 marca postanowił wprowadzić uchwałę wychodzącą z GOAP pod obrady sesji Gminy.

To tylko dwa przykłady ale rozmawiając z mieszkańcami wiemy, że w sprawie problemów z obsługą pacjentów w Profamilia Koziegłowy interweniował dopiero po ogłoszeniu tego problemu przez mieszkańców na jednej z grup facebookowych. Instalacja anteny 5G w m.in. Dębogórze nie powstała tylko dzięki sprzeciwstawieniu się lokalnych mieszkańców i wyrażeniu swojego sprzeciwu na Facebooku.

No i teraz kolejny przykład na to, że Wójt Gminy Marcin Wojtkowiak wiele wie, ale to mieszkańcy muszą się o “problemie” dowiedzieć i go nagłośnić aby Wójt raczył w ich sprawie zainterweniować. I tak 22 lutego 2021 roku dowiedzieliśmy się od Radnego Sławomira Olejniczaka, że BROS rozważa możliwość uruchomienia w sąsiedztwie Koziegłów swojej fabryki. Natychmiast na wszystkich forach zrobiło się o tym bardzo głośno.

Na zadane Wójtowi w dniu 22 lutego 2021 roku pytanie czy Wójt lub pracownicy wiedzieli o planowanej inwestycji wójt odpowiedział, że wiedział już / dopiero w lutym.

Pełna treść odpowiedzi udostępniona jest na tablicy Radnego Sławomira Olejniczaka. Będąc przekonani, że i tym razem Wójt wiedział o działaniach firmy Bros jeszcze zanim mieszkańcy się o tym dowiedzieli jeden z kolegów poprosił Wójta o sprecyzowanie daty otrzymania pisma w sprawie inwestycji, które sugerowało już działania podjęte przez firmę Bros. Jak się okazało, pismo wpłynęło do Urzędu Gminy już 1 lutego.

Dlaczego więc Wójt Marcin Wojtkowiak postanowił dopiero 24 lutego zainterweniować w sprawie Bros? (Wpis Wójta z dnia 24 lutego w sprawie jego działania zamieszczamy poniżej). Mają Państwo odpowiedź. Podobnie jak w innych przypadkach. Jak w mediach będzie głośno – Wójt zacznie reagować. Dlatego jeżeli chcą Państwo na coś zwrócić Wójtowi uwagę zapraszamy do nas. Pomożemy nagłośnić temat 🙂 . Ostatnio mieszkańcy narzekają na brak monitoringu. Może w tym temacie coś się ruszy 😉

Sprzeciwiamy się lokalizacji zakładów BROS przy granicy z naszą gminą❗ W tej sprawie wspólnie z Wojciech Skrzekut,…

Opublikowany przez Marcin Wojtkowiak – Wójt Gminy Czerwonak Piątek, 26 lutego 2021