Wójt nie radzi sobie z sytuacją pandemiczną?

Aktualizacja treści godzina 10:45.

Wójt 3 tygodnie temu zachęcał wszystkich mieszkańców Gminy Czerwonak do udziału w spacerze – strajku kobiet. Z odpowiedzi udzielonej jednemu z mieszkańców przez Wójta wynika, że promując strajk nie wiedział kto go organizuje. Można więc założyć, że to on był organizatorem i bierze na siebie konsekwencje podejmowanej decyzji (skoro nie wiedział kto a popierał).

Przed wyjściem mieszkańców na “spacery” 52 osoby były zarażone Koronawirusem w Gminie Czerwonak.

Obecnie 608 mieszkańców jest zarażonych.

Podsumowując wspólnie z mieszkańcami, w efekcie wyjścia ludzi na “spacery” mamy obecnie taką sytuację:

  • Profamilia co jakiś czas zamyka swój oddział uniemożliwiając mieszkańcom dostęp do usług zdrowotnych
  • w Urzędzie Gminy Czerwonak są pracownicy zarażeni (dostęp do niektórych usług jest utrudniony)
  • w Spółdzielni są pracownicy zarażeni (dostęp do niektórych usług jest utrudniony)
  • w Kościołach Księża są zarażeni (jeden z Kościołów był zamknięty)
  • co chwila jakiś sklep w Koziegłowach jest na chwile zamykany (ze względu na dobro sklepów nie będziemy wskazywać ich nazw)
  • niektóre firmy usługowe nie świadczą swoich usług – pracownicy są zarażeni (dotyczy to między innymi firm dostarczających telewizję, usługi sprzątające, remontowe)

Otrzymaliśmy również właśnie informacje od jednego z mieszkańców, że dzwonił do Gminy i rozmawiał z jedną z Pań, która jest członkiem zespołu ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID19 – utworzonego przez Wójta na czas pandemii. Jak się okazuje Pani nie pamięta kiedy miała ostatni raz spotkanie w zespole. Na pytanie czy jako zespół uzgadniali z Wójtem jego stanowisko w sprawie popierania wyjścia mieszkańców na spacery dopiero ma otrzymać odpowiedź.

Zdaje się, że Wójt nie kontroluje tego co się obecnie w Gminie dzieje. Nie zdaje sobie też chyba sprawy co swoimi niepoważnymi decyzjami spowodował. Zespołu ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID19 wydaje się nie funkcjonuje. Na swoim profilu FB Wójt przedstawia przede wszystkim informacje o tym ile osób jest obecnie zarażonych.

Dobrze, że my na niego nie głosowaliśmy 😉 . Zachęcamy do udziału w poniższej ankiecie.


Czy Wójt Gminy, Przewodniczący Zespołu ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID-19 powinien zachęcać mieszkańców do udziału w spacerach w czasach pandemii?

Loading ... Loading ...

Informacja o powołaniu Zespołu ds. koordynacji działań związanych z zagrożeniem wystąpienia wirusa COVID-19 na terenie Gminy Czerwonak.

Za informacje i materiały dziękujemy naszym czytelnikom.

Aktualizacja godzina 10:15. Właśnie otrzymaliśmy informację od jednego z naszych czytelników, że na jego pytania zadawane Urzędnikom np. czy wiedzą o problemach w dostępie do usług zdrowotnych w Gminie i co zamierzają z tym zrobić, Urzędnicy po konsultacjach proszą jednak aby takie pytania zadawać za pomocą e-maili. 🙂