Zmiany w komunikacji autobusowej

fot. Michał Sobkowiak

Na przełomie października i listopada (najprawdopodobniej od 21 października) nastąpią zmiany w funkcjonowaniu niektórych linii autobusowych na terenie naszej gminy. Pojawią się także nowe połączenia.

Podczas ostatniego posiedzenia Komisji Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej zaprezentowano propozycję nowego przebiegu linii 323 w Kicinie i Koziegłowach – przez ul. Szkolną i ul. Piłsudskiego. Na pozostałej części trasa pozostanie niezmieniona. Po uzgodnieniach z gminami Swarzędz i Pobiedziska autobusy ruszą nową trasą. Równocześnie zmniejszona zostanie ilość kursów linii 320 do Zakładów Drobiarskich, natomiast częściej będą kursować autobusy na linii 321 do Kicina.

W późniejszym okresie zmiany nastąpią także na linii 312. Autobusy jadące z Promnic w Czerwonaku skręcać będą w ul. Szkolną i nową ulicą dotrą do Koziegłów. Dalej pojadą ul. Piłsudskiego, Piaskową oraz Poznańską aż do Gdyńskiej. Dalsza trasa pozostanie bez zmian. W kierunku Promnic nowa trasa przez Koziegłowy i Czerwonak będzie wyglądać tak samo.

Zaprezentowano także propozycje nowych linii dowożących do dworców w Czerwonaku i Owińskach. Nowe linie z Dębogóry, Miękowa i Potasz również powinny ruszyć na przełomie października i listopada. Połączenia będą obsługiwały trzy nowe małe autobusy.