Zmiana organizacji ruchu w rejonie ul. Gdyńskiej

Trwa przebudowa ul. Gdyńskiej na terenie gminy Czerwonak, na odcinku od granicy Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Na najbliższe dni zaplanowano prace, które wiążą się z koniecznością zmian organizacji ruchu w rejonie skrzyżowań z ul. Poznańską i Piaskową, gdzie powstają nowe ronda. Zmiany te będą wdrażane nocami, co pozwoli zminimalizować związane z nimi utrudnienia. Wprowadzane będą w tym tygodniu, jedna po drugiej (najpóźniej od godziny 4 rano), a ostatnia z nich będzie obowiązywać do pierwszych dni sierpnia.

Pierwsze zostaną wprowadzone w nocy z 23 na 24 lipca (z czwartku na piątek). Zamknięty zostanie wtedy wlot na ul. Poznańską, tzn. nie będzie można wjechać na tę ulicę z ul. Gdyńskiej. W tym czasie ruch odbywać się będzie dwukierunkowo przez ul. Piaskową, a ul. Gdyńska pozostanie przejezdna w obu kierunkach po zachodniej jezdni.

Zmiana ta obowiązywać będzie do wprowadzenia kolejnej, która planowana jest na noc z 24 na 25 lipca (z piątku na sobotę), kiedy nastąpi zamknięcie wlotu ul. Piaskowej. Ruch zostanie poprowadzony dwukierunkowo przez ul. Poznańską, gdzie możliwy będzie wjazd i wyjazd z ul. Gdyńskiej.

W nocy z dnia 26/27 lipca (z niedzieli na poniedziałek) rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej na zachodniej jezdni ul. Gdyńskiej oraz części rond przy ul. Poznańskiej i ul. Piaskowej. Na czas prac ruch zostanie pokierowany wschodnią jezdnią drogi. W tym czasie przejazd ul. Poznańską odbywać się będzie jednokierunkowo z wylotem na ul. Piaskowej. Ul. Piaskowa od ronda przy ul. Piłsudskiego pozostanie jednokierunkowa (w stronę ul. Gdyńskiej). Zmiany te zostaną wdrożone w nocy i obowiązywać będą przez co najmniej tydzień (do odwołania, które przewidziane jest na początek sierpnia).

Informacje dotyczące zmian w kursowaniu autobusów zamieszczone są na stronie Zarządu Transportu Miejskiego (DOSTĘPNE TUTAJ).

Niezmiennie na ul. Gdyńskiej obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h i zakaz wyprzedzania. Prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Przebudowa ok. 1,2-km odcinka ul. Gdyńskiej rozpoczęła się pod koniec października ubiegłego roku. Docelowo ulica będzie składała się z dwóch niezależnych jezdni, a każda z nich będzie miała dwa pasy ruchu. W ramach inwestycji powstają także zatoki autobusowe, chodniki, drogi rowerowe i oświetlenie. Planowany termin zakończenia prac to ostatni kwartał 2020 r.

Źródło: https://www.pim.poznan.pl/aktualnosci/informacje-biezace/zmiana-organizacji-ruchu-w-rejonie-ul-gdynskiej