Sprawca aktu wandalizmu w Kościele złapany

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwonaku ustalili sprawcę aktu wandalizmu w podpoznańskim kościele w m. Koziegłowy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Nie przyznał się do ich popełnienia. Zgodnie z kodeksem karnym za te czyny grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Czerwonaka ustalili sprawcę, który 23 stycznia br. w biały dzień zdewastował wnętrze kościoła w m. Koziegłowy. Przypomnijmy, że mężczyzna wszedł do budynku bocznymi drzwiami i zdemolował jego wnętrze – poprzewracał figury, pozrzucał obrazy oraz poprzewracał świeczniki.

Po kilku dniach policjanci z Czerwonaka operacyjnie ustalili osobę, która miała z tym związek. Mężczyzna został zatrzymany w miniony poniedziałek. Jest to 41-letni mieszkaniec tej gminy.

Podejrzany usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych, zniszczenia mienia oraz kradzieży lichtarzy. Mężczyzna nie przyznał się do ich popełnienia. Wobec mężczyzny zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju. Za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

mł.asp. Marta Mróz 

Treść w całości skopiowana z portalu: https://poznan.policja.gov.pl/w21/dzp/aktualnosci/dzialania-policji-1/240583,Czerwonak-Sprawca-aktu-wandalizmu-w-podpoznanskim-kosciele-zatrzymany.html