Rusza przebudowa Gdyńskiej i Poznańskiej w Koziegłowach

Jak pisze Głos Wielkopolski “Czeka nas horror komunikacyjny. Po zakończeniu inwestycji będzie bezpieczniej”. Czy to jednak powinno cieszyć mieszkańców Koziegłów?

W ramach przebudowy ulica Gdyńska zostanie rozbudowana od granic Poznania aż do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. W czasie prac nie będzie możliwy skręt w ulicę Poznańską. Pierwsze prace przy rozbudowie Gdyńskiej rozpoczną się już w nocy z 26 na 27 października. Na całym odcinku będzie ograniczona prędkość do 30 km/h i wprowadzony zostanie zakaz wyprzedzania. 11 listopada zostanie zamknięty wjazd w ulicę Poznańską w Koziegłowach.

Przebudowa Gdyńskiej i Poznańskiej ma się zakończyć pod koniec 2020 roku.

“Budowa ul. Gdyńskiej jest wątkiem pobocznym budowy spalarni na Karolinie. Lokalizacja spalarni nie podobała się mieszkańcom i władzom gminy Czerwonak. Wcześniej mieli problemy z Centralną Oczyszczalnią Ścieków, korkami na drodze, bali się, że przez Czerwonak będzie przejeżdżało jeszcze więcej samochodów. Żeby ich przekonać, władze Poznania za czasów prezydenta Grobelnego obiecały poszerzenie Gdyńskiej także na terenie Czerwonaka. A także budowę rond na skrzyżowaniach ul. Gdyńskiej z ulicami Piaskową i Poznańską.”

Więcej informacji:

https://gloswielkopolski.pl/

https://poznan.wyborcza.pl/