Oto jak wyglądają niektóre przetargi w Gminie Czerwonak za Marcina Wojtkowiaka

Już w 2021 roku mieszkańcy do nas pisali, że w naszej Gminie Czerwonak dochodzi do niepokojących ich zdaniem postępowań w przetargach. Zauważyli, że w jakiś dla nich dziwnych okolicznościach przetargi wygrywa firma, której oferty wcale nie zostały złożone jako najlepsze / najtańsze. Chodziło wówczas o przetargi, w których ofertę składała firma PLANTIM z Murowanej Gośliny i pomimo, że nie były one najtańsze, to przez odrzucanie tańszych ofert, firma ta właśnie otrzymywała zlecenia z Gminy Czerwonak. Innymi słowy wygrywała je.

Pisaliśmy o tym tutaj: https://www.ekozieglowy.pl/kolejne-podejrzane-przetargi-zmowa-przetargowa/

W ostatnim przetargu jaki sprawdziliśmy ponownie po informacji od mieszkańca, dla zadania “Usuwanie drzew i krzewów w Gminie Czerwonak w 2024 r” doszło do podobnej sytuacji. Firma PLANTIM z Murowanej Gośliny wcale nie złożyła najlepszej oferty ale poprzez odrzucenie przez Gminę Czerwonak najlepszej oferty złożonej przez firmę FUH VIRIDIS Sp. z o. o. to właśnie firma PLANTIM ponownie będzie realizowała zlecenie.

Na ostatnie 4 zlecenia dotyczące tylko “Usuwanie drzew i krzewów” jakie dostępne są w portalu – wszystkie 4 realizowała ta sama firma.

[Aktualizacja]. Na prośbę mieszkańca sprawdziliśmy rejestr umów dostępny publicznie na stronach Urzedu Gminy i wygląda na to, że w sumie firma PLANTIM Łukasz Penc oraz PLANTIM Sp. z o.o. której Pan Łukasz Penc jest prezesem od 2020 roku otrzymały od naszej Gminy Czerwonak 19 zleceń na kwotę ok. 2 milionów 356 tysięcy PLN. Największe zlecenia opiewały na kwoty 462 tys zł, 313 tys., 262 tys, 226 tys., 176 tys. , itd.

Poniżej ostatnie zlecenie w ramach którego do realizacji została wybrana firma Pana Łukasza: https://czerwonak.logintrade.net/zapytania_email,155798,f22a487676c793c3e9481562ec366756.html

Informacje o zleconych zamówieniach dostępne są tutaj: https://bip.czerwonak.pl/6851