Obwodnica północno wschodnia przez Miękowo czy Koziegłowy?

Aktualizacja: 09:02, 28.10.2021, doprecyzowaliśmy treść, gdyż nie każdy może wiedzieć że chodzi o budowę północno wschodniej obwodnicy Poznania łączącą drogi ekspresowe S11 i S5, która ma przebiegać między innymi przez Miekowo. Trasa przebiegu obwodnicy została już wstawiona w studium zagospodarowania przestrzennego Gminy Czerwonak, nad którym zresztą były organizowane ponoć konsultacje. Jeżeli nie powstanie, to uważamy, że “obwodnicę” będą chcieli stworzyć przez Koziegłowy 🙁


Mieszkańcy Miekowa, w tym Wójt Gminy Czerwonak nie chcą północno-wschodniej obwodnicy Poznania łączącej drogi ekspresowe S11 i S5, która ma przebiegać przez ich miejscowość. Miesiąc temu o tym, że inwestycja może nie powstać poinformowały media. Wówczas Regionalna Dyrekcja Ochrony środowiska poinformowała, że ze względu na negatywny wpływ na środowisko nie wydaje zgody na budowę północno-wschodniej obwodnicy.

Właśnie się dowiedzieliśmy, że od tej decyzji odwołuje się Starosta Poznański Jan Grabkowski. Większość mieszkańców Gminy oddalonych nieznacznie od tej drogi jest za jej budową. Ułatwi ona zdecydowanie dojazd do wielu miejscowości. Z informacji od mieszkanki Gminy dowiadujemy się jednak, że to odwołanie nie podoba się pewnej liczbie mieszkańców i organizują spotkanie z telewizją aby zrobić reportaż na ten temat.

Niestety jeżeli obwodnica nie zostanie wybudowana zgodnie z obecnymi planami, które znane są już wiele lat może się okazać, że obwodnica zostanie poprowadzona przez Koziegłowy. Taką drogę jako jedną z alternatywnych wskazało Stowarzyszenie Zielonka.

Czy mieszkańcy Koziegłów chcą aby między Szkołą Podstawową a nowym Centrum Handlowym przebiegała droga klasy GP (droga główna ruchu przyspieszonego) oddzielając Karolin od os. Leśnego?

Jako Administratorzy portalu dla mieszkańców Koziegłów i mieszkańcy jeszcze tej uroczej Wsi stanowczo nie zgadzamy się na budowę obwodnicy przez Koziegłowy. Dziękujemy Panu Staroście Janowi Grabkowskiemu za działania w imieniu tych mieszkańców Poznania, Koziegłów i okolicznych miejscowości, którzy uważają, że obwodnica powinna powstać w wyznaczonym obecnie do tego miejscu.

Wypowiedź Pana Starosty o decyzji RDOŚ z portalu swarzedz24.pl :

„Jestem tą decyzją rozczarowany. Wiem, że przebieg drogi przez puszczę Zielonkę budzi społeczne emocje, ale bez tej inwestycji naprawdę nie mamy co myśleć o rozwoju aglomeracji i metropolii poznańskiej”.

Strona stowarzyszenia Zielonka: http://stowarzyszeniezielonka.pl/

Drobne aktualizacje w treści: 00:10, 28.10.2021.