Na Biedrusku ostro strzelają – również w nocy

Do końca listopada na poligonie Biedrusko odbywać się będą strzelania i ćwiczenia żołnierzy z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich oraz pozoracji pola walki. A to nie koniec! Zbiorowe polowanie przeprowadzą myśliwi. Na teren poligonu obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu.

W najbliższą sobotę (5 listopada) myśliwi z Koła Łowieckiego “Orzeł” będą polować na zwierzynę grubą, drobną oraz drapieżniki. Ich obwód łowiecki znajduje się na poligonie – w weekend ten teren lepiej omijać szerokim łukiem. Kolejne strzelania myśliwych odbędą się jeszcze 3 oraz 10 grudnia. Ponadto do 30 listopada na poligonie często ćwiczyć będą żołnierze. Strzelania z użyciem amunicji bojowej oraz środków minerskich odbywać się będą głównie od poniedziałku do piątku. Jak informują wojskowi, nie tylko w dzień – strzelania nocne zaplanowano na wtorki, środy oraz czwartki. Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przypomina, że na teren poligonu Biedrusko obowiązuje kategoryczny zakaz wstępu, a osoby, które zostaną zatrzymane będą podlegać karze grzywny.

514c63b841b32_p

W czasie strzelań na granicach poligonu oraz przy drogach przechodzących przez teren poligonu ustawione zostaną tablice ostrzegawcze i w dobrze widocznych miejscach maszty z koszami (kulami). Główne drogi przechodzące przez teren poligonu narażone na niebezpieczeństwo w czasie strzelań, na czas strzelań zamknięte zostaną zaporami pomalowanymi w białe i czerwone pasy. Jak informuje CSWL, ze względu na konieczność zapewnienia bezpieczeństwa szkolącym się wojskom, droga Złotniki-Biedrusko na całej swej długości może być okresowo i bez uprzedzenia całkowicie zamykana dla ruchu cywilnego.

Informacja: gloswielkopolski.pl