Miesięcznik “i wiesz więcej” – a dbanie o planetę – pytanie do mieszkańców?

Szanowni Państwo. Wszędzie zauważamy akcje promocyjne zachęcające nas do dbania o naszą planetę. Zacznijmy więc o nią dbać również w naszej miejscowości. Tylko jak to zrobić? Pierwsze co nam przychodzi do głowy to redukcja niepotrzebnie tworzonego papieru. Tak się składa, że Urząd Gminy co miesiąc zleca wydrukowanie 10000 sztuk biuletynu informacyjnego składającej się z 32 kolorowych stron.

Biuletyn trafia do wszystkich mieszkańców, ale według informacji jakie posiadamy tylko nieznaczna ilość osób je czyta. Większość mieszkańców w Koziegłowach wyciąga i zostawia gazetkę na skrzynkach. Gazetki te bardzo szybko znikają z klatek gdyż są między innymi zabierane na makulaturę, a w okresie zimowym wykorzystywane do ogrzewania. Niestety spalona kolorowa gazeta generuje toksyczne substancje szkodliwe dla naszego środowiska.

Ponieważ uważamy, że zaprzestanie drukowania papierowej wersji biuletynu “i wiesz więcej” przyniesie same zalety i wpłynie pozytywnie na środowisko zanim jednak wyślemy taką prośbę do Urzędu Gminy chcielibyśmy wiedzieć co Państwo o tym myślą. Prosimy o wzięcie udziału w ankiecie i wybranie jednej lub wielu odpowiedzi z którymi Państwo się utożsamiają. Listę odpowiedzi załączymy do naszego wniosku.

Uważam za słuszne, że:

Zobacz Wyniki Głosowania

Loading ... Loading ...

Ile według Pani/Pana osób czyta papierową wersję biuletynu „i wiesz więcej”? Miesięczny nakład to 10000 egzemplarzy.

Zobacz Wyniki Głosowania

Loading ... Loading ...

Dodatkowo jako mieszkańcy zaoszczędzimy w naszym budżecie ok 110000 PL rocznie. Wersja elektroniczna biuletynu dostępna jest tutaj: Mieszkaniec | Urząd Gminy Czerwonak . Poniżej przedstawiamy umowy roczne na wydruk i dostawę biuletynu.

Źródło: http://bip.czerwonak.pl/6989/dokument/14083

A może Państwo mają jakieś pomysły? W jaki sposób zadbać o naszą planetę i środowisko? Co zrobić aby planeta długo nam służyła? Przyjmiemy i opublikujemy wszystkie pomysły : Kontakt.