Historyczna Sesja Rady Gminy Czerwonak – XXXIII

Aktualizacja g.14:55. Farma fotowoltaiczna miałaby powstać w Mielnie a nie w Miękowie jak wcześniej zostało wskazane.

Dzisiejsza sesja Rady Gminy Czerwonak przejdzie do historii. Wójt Gminy Czerwonak zdołał obrazić mieszkańców, obrazić pracowników Urzędu. Przekazać swój tytuł „Skutecznego” Wójta Jackowi Sommerfeldowi z prośbą aby „skutecznie” z Wojewodą zadbali o sprawy mieszkańców Kicina w sprawie Brosa. Dziki zlecił odstrzelić. Nasadzenia drzew mieszkańców przy Centrum Kultury nazwał samosiejkami. Do gospodarowania odpadami planuje zatrudnić 6 osób a biuro mają mieć w Transkomie. Pewnie też tam będą śmieciarki parkować i może tymczasowo śmieci składować.

Co gorsza można odnieść wrażenie, że lobbuje za postawieniem farmy fotowoltaicznej wśród zabudowań w Mielnie wbrew dużemu protestowi mieszkańców. A Wojciech Skrzekut nawet już ma nadzieję, że dopiero powstające (jeszcze chyba nikt go nie widział) Studium Zagospodarowania Przestrzennego zostanie przez Radnych zaakceptowane ☹. Informuje o pewnych zmianach w Annowie – ma on i Wójt już tam swoje ziemie rolne i liczą na ich odrolnienie?

Z pozytywnych informacji: W Koziegłowach zostanie otwarty punkt szczepień powszechnych. Wójt się bardzo tym chwali przy okazji jak zawsze zapomniał powiedzieć, że to nie jego zasługa.

Wszystkie te tematy zostaną osobno przedstawione na naszej stronie na dniach.