Drogie leki w aptekach – jest na to sposób

Nie chcemy nikomu robić reklamy, czy też antyreklamy ale jeżeli lek w tej samej aptece można kupić 30-40% taniej zamawiając go “online” to dlaczego mamy Państwa o tym nie poinformować?

Na przykładzie portalu apteline.pl , który dostarcza lekarstwa do apteki ALBA na osiedlu Leśnym 1A i apteki z SERCEM na osiedlu Leśnym 16B sprawdziliśmy i tak:

  1. Zovirax Duo bezpośrednio w aptekach kosztuje średnio 39 zł (średnia z kilku aptek w Koziegłowach). Zamawiając go online kosztuje ok. 29 zł. To jest ok. 30% taniej. Można zamówić go online w portalu apteline.pl i odebrać w jednej z aptek wskazanych powyżej w Koziegłowach.
  2. Antybiotyk na receptę (nazwę pozostawimy dla siebie). W aptekach średnio kosztował 35 zł. Zamówiliśmy go online za cenę 25 zł i odebraliśmy w tej samej aptece, w której kosztował bez zamówienia ok. 35 zł. To jest ok. 40% taniej. Receptę okazaliśmy dopiero przy odbiorze.

Według portalu ceneo.pl leki te można było kupić jeszcze taniej za pośrednictwem innych portali. Nie znaleźliśmy jednak innego portalu niż apteline.pl, który dostarcza lekarstwa do apteki na terenie Koziegłów i nie wymaga od nas podania recepty przed odbiorem lekarstw. Jeżeli Państwo taki znają prosimy o informację, utworzymy osobną stronę z linkami do takich portali. Są portale, które dostarczają leki nawet pod adres zamieszkania.

Skoro można zaoszczędzić ok 30-40% na zakupach leków, dlaczego mieszkańcy mają przepłacać?