Były nauczyciel szkoły podstawowej tworzy “newsy” dla Urzędu Gminy

Od początku tego roku Urząd Gminy publikuje rejestr zawieranych umów z firmami zewnętrznymi. Każdy z mieszkańców może więc zobaczyć z kim Urząd podpisuje umowy i prosić o przedstawienie szczegółów. Z tym wyjaśnianiem jednak proponujemy uważać. O ile pracownicy Urzędu są chętni do rozmowy o tyle odnosimy wrażenie, że jak tylko o rozmowach dowiaduje się Wójt, chęć przekazywania wyjaśnień zanika :).

Osobiście uważamy, że wiele z tych umów wymaga wyjaśnienia i będziemy pomimo trudności Urząd o to prosić. Na chwile obecną dowiedzieliśmy się jedynie coś więcej na temat jednej umowy z byłym nauczycielem Szkoły Podstawowej. Pan Dawid Łasiński otrzymał zlecenie wykonania dla Urzędu Gminy 2 newsów telewizyjnych i 10 zapowiedzi gminny wydarzeń. Za wykonanie tych prac otrzyma 8’000 zł. Warto tutaj przypomnieć, że i Pan Wójt i Pan Dawid wspierali kwietniowy strajk prowadzony przez nauczycieli.

Poniżej przedstawiamy pełną odpowiedź otrzymaną jeszcze od jednego z pracowników Urzędu.

“W odpowiedzi na Państwa zapytanie, przesłane drogą elektroniczną do siedziby Urzędu Gminy w Czerwonaku potwierdzam informację o podpisaniu umowy z firmą Efekt 360 Dawid Łasiński na produkcję 2 newsów telewizyjnych oraz 10 zapowiedzi gminnych wydarzeń.

Informuję, że wszystkie produkcje, o których mowa w Umowie Nr BZ.271.1.203.2019 udostępniane są publicznie przy wykorzystaniu następujących narzędzi promocyjnych:

  • gminny profil facebookowy: „Czerwonak zobacz więcej”,
  • gminne profile facebookowe jednostek organizacyjnych i pomocniczych gminy Czerwonak,
  • gminny kanał Youtube dostępny pod adresem: https://www.youtube.com/channel/UCJmDXdL1inSsr1SzmS8fe3w?feature=mhee
  • czas antenowy Telewizji STK oraz
  • internetowa strona dedykowana gminie Czerwonak w domenie: http://telewizjastk.pl/.

W ramach podpisanej umowy firma Efekt 360 Dawid Łasiński zrealizowała dotychczas: 2 newsy telewizyjne: „wakacje w gminie Czerwonak” oraz „ Święto Chleba” a także 4 z 10 zapowiedzi gminnych wydarzeń, tj.: zapowiedź Dni Gminy Czerwonak, pikniku lotniczego „Poleć z nami”, Crossu Dziewicza Góra i Święta Chleba. Na dzień dzisiejszy zlecona została produkcja zapowiedzi Biegu Niepodległości a wśród pozostałych 5 zapowiedzi są m.in.: obchody Święta Niepodległości w gminie Czerwonak oraz coroczna Akcja Choinka. Zapotrzebowanie na zapowiedzi wydarzeń gminnych konsultowane jest na bieżąco z jednostkami organizacyjnymi oraz instytucjami kultury. Zachęcamy do udostępniania zrealizowanych materiałów za pośrednictwem Państwa portalu. W celu omówienia szczegółów zapraszamy do kontaktu.”

Rejestr umów: http://bip.czerwonak.pl/6851