Zadymiarz z Koziegłów ponownie daje czadu

!! Zdrowie dzieci SP najbardziej zagrożone !!

Temat “zadymiarza z Koziegłów” wraca jak bumerang za każdym razem jesienią. Pewnie niektórym czytelnikom nie spodoba się to co napiszemy, ale obecny Wójt Marcin Wojtkowiak deklarował na jednym ze spotkań z mieszkańcami, organizowanym na początku tego roku, że rozwiąże problem. Miały być dofinansowania do pieców i w ogóle miało być super. A jak jest przedstawia poniższy film i nowe posty na umieszczane na profilu FB “zadymiarza”. Czas odpytać Wójta – Marcina Wojtkowiaka oraz “Przewodniczącego Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Ochrony Środowiska” – Grzegorza Parszuto co zrobili i co zamierzają zrobić aby przeciwdziałać zatruwaniu dzieci szkoły Podstawowej.

Chcielibyśmy zapytać też naszych czytelników co powinny zrobić dzieci, które najbardziej narażone są na szkodliwe działanie dymu siedząc w szkole po 8 godzin dziennie.

Przecież nie będziemy patrzeć na to bezczynnie?

Może wspólne pismo napisać do Ministerstwa Zdrowia / Środowiska. Może niech każde z dzieci otrzyma maskę antysmogową? Jeżeli mają Państwo jakieś propozycję proszę do nas pisać. Skoro władza i radni nie potrafią pomóc dzieciom może nasi czytelnicy mają jakiś pomysł jak problem rozwiązać?

Póki co wysłaliśmy zapytanie do Wójta, Pana Radnego i Szkoły. Do szkoły też zapytanie czy wyrażają zgodę na przychodzenie dzieci na lekcję w maskach antysmogowych :).

Profil FB na którym pokazywane są działania “zadymiarza”

2019.10.21

Zadymiarz truje nas codziennie nieumiejętnym sposobem palenia. Panie Wójcie Marcin Wojtkowiak, zwracamy się z prośbą o rozważenie uchwały zakazu zadymiania, którą właśnie usiłują przeforsować władze Mosiny.

Opublikowany przez Zadymiarz z Koziegłów Niedziela, 20 października 2019