Wszedł z maczetą do autobusu w Koziegłowach, chciał zaatakować pasażerki

Poniższe informacje w całości skopiowane są z portalu epoznan.pl

“Informacje przekazał nam czytelnik. Atak nożownika w autobusie MPK. Koziegłowy. Został obezwładniony przez pasażerów, chciał zaatakować dwie młode dziewczyny – pisze.

Służby zgłoszenie odebrały około godziny 19:30. Do autobusu linii nr 321 u zbiegu ulic Gdyńskiej i Poznańskiej wszedł mężczyzna z maczetą. Według przekazanych nam informacji został obezwładniony przez współpasażerów. Na miejsce wezwano policję. Mężczyzna został już zatrzymany. Szczegółów nie znamy, wiadomo, co najważniejsze, że nikomu nic się nie stało – mówi kierownik ruchu CNR MPK.

Według wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, którzy prowadzili działania na miejscu nietrzeźwy mężczyzna wszedł do autobusu, usiadł na tyle pojazdu i nagle z plecaka wyciągnął maczetę, po czym miał ją unieść do góry. Na tę chwilę nie mamy informacji, że był agresywny, czy że komuś groził. Został obezwładniony przez pasażerów jeszcze przed naszym przyjazdem i został mu zabrany niebezpieczny przedmiot – mówi sierż. szt. Marta Mróz z poznańskiej policji. Mężczyzna został przewieziony do izby wytrzeźwień – dodaje.”