Wójt “zachęca” do brania pożyczek, aby spłacać koszty wynajmu lokalu

Przeprowadzając rozmowy z lokalnymi przedsiębiorcami dowiedzieliśmy się, że niektórzy przedstawiciele lokalnie zarejestrowanych firm już złożyli a niektórzy zamierzają na dniach złożyć wniosek o wsparcie ich firm w ramach nowych programów Tarczy Antykryzysowej uruchomionej przez Rząd Polski. Najwięcej firm planuje zawnioskować o mikro pożyczkę w kwocie 5000 zł. Pożyczka taka może zostać umorzona pod warunkiem utrzymania się firmy jeszcze przez 3 miesiące.

Wójt Gminy Czerwonak, Marcin Wojtkowiak z Komitetu Obrony Demokracji właśnie opublikował na stronie Gminnej informacje w części dotyczącej pożyczek, że przedsiębiorcy “Dzięki niej pokryć mogą bieżące koszty prowadzenia działalności gospodarczej np. podatków, składek czy kosztów wynajmu lokalu.” zachęcając w ten sposób przedsiębiorców do przeznaczania tej pożyczki właśnie do tego celu.

https://czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/koronawirus/przedsiebiorcy/tarcza_antykryzysowa.html

Lokalni przedsiębiorcy od razu zapytali w jaki sposób mają pokryć czynsze np. TBS, jeżeli w niektórych przypadkach ta kwota nie starczy nawet na 2 miesiące. Pytają jak opłacić ZUS, media, jedzenie? Jak stwierdzili podsumowując – “dla Wójta jest najważniejsze, że opłacimy koszty wynajęcia lokalu.”

Będziemy jednak przyglądać się tym lokalom, które wynajmowane są przez zwolenników KODu i Lepszej Gminy Czerwonak oraz ich rodzinny. Z czasem dowiemy się, czy ktoś otrzymał zniżki.

Przedsiębiorcy z Koziegłów wnioski mogą składać, za pośrednictwem strony www.praca.gov.pl

https://www.praca.gov.pl/eurzad/index.eup#/inneSprawy/listaDokumentow?dest=TARCZA