Wójt przyznaje, ma pośredni wpływ na jakość świadczonych usług zdrowotnych

W Gminie zrobiło się głośno po apelu Pana Jerzego Wolniewicza wystosowanego do Wójta gminy Czerwonak w sprawie poprawy jakości świadczonych usług zdrowotnych. O reakcję Wójta w tej w sprawie wzywają nawet mieszkańcy. W jednej z wypowiedzi Pana Wójta wyczytaliśmy, że Gmina ma jedynie pośredni wpływ na jakość podstawowej opieki zdrowotnej. W tej samej wypowiedzi zwraca jednak uwagę na fakt, że dużym problemem przy uzyskaniu kontraktu NFZ są ograniczenia lokalowe w Gminie.

Odpowiedź Wójta, o której poinformował nas jeden z mieszkańców trochę nas zastanawia. Jak trzeba było znaleźć w zeszłym roku lokal dla jeszcze “w organizacji” spółki GPS to lokal się znalazł. Czy znalezienie przez 3 lata lokalu dla konkurencyjnych ośrodków zdrowia było niemożliwe? Będziemy monitorować dla Państwa działania Wójta w tej sprawie.

Poniżej zdjęcie komentarza Pana Wójta do wpisu Pana Jerzego zamieszczonego w grupie FB “Sąsiedzi z Koziegłów”.

Apel Pana Jerzego popiera bardzo dużo mieszkańców całej gminy. Do apelu dołączają się również Samorządowcy. Apel Pana Jerzego poparła między innymi Pani Agnieszka Wierzbicka – Sołtys Sołectwa Koziegłowy

Źródła: Rejestr umów z roku 2020: http://bip.czerwonak.pl/6989/dokument/16631