Wójt podniósł podatki od nieruchomości o 15%

Na sesji Rady Gminy, w dniu 19 października Wójt przedstawił ponownie propozycje podniesienia mieszkańcom podatków od nieruchomości o 15%. Nie przyjął wniosków składanych przez innych Radnych dotyczących propozycji podniesienia podatków maksymalnie o 6,1%.

To była dla Pana Marcina Wojtkowiaka najtrudniejsza sesja. Najwyraźniej wiedząc co się szykuje nawet jego brat Jakub Wojtkowiak nie pojawił się na sesji. Nieobecnymi również byli: Hanna Kościelska, Roman Król, Łukasz Zarzycki (Rekordowo w historii Gminy aż 4 osoby były nieobecne).

Wójt ponownie pokazał brak klasy i szacunku do Radnych i Mieszkańców. Uzasadniając konieczność dokonania maksymalnej 15% podwyżki zadawał Radnym standardowo te same co zawsze pytania “z budowy jakich dróg ma zrezygnować”. Jak twierdzi rozmawia z przedsiębiorcami i im nie przeszkadzają stawki.

Tym razem na tak zadane pytanie doczekał się riposty od Radnego Sławomir Olejniczak. Zachęcamy wysłuchać przemówienia Radnego do końca. Wójt jaki jest każdy widzi. Zarabia obecnie o 100% więcej niż w 2020 roku i jak widać ma gdzieś losy mieszkańców. Jak sam mówi “udźwigniemy to” jako mieszkańcy.

 

Oto osoby, które głosowały za uchwałą w sprawie podniesienia o 15% podatków od nieruchomości w roku 2024.

Wojciech Skrzekut
Wojciech Skrzekut
Zbigniew Hornik
Banaszak Anita
Banaszak Anita
Agnieszka Dudziak
Beata Gryska
Jolanta Poznańska
Grzegorz Parszuto
Karolina Wasilewska-Waligórska
Robert Maciejewski
Edyta Godawa