Weekendowa linia autobusowa z przyczepami na rowery już od soboty ponownie na drogach powiatu poznańskiego!

Powiat Poznański już po raz trzeci z gminą Swarzędz uruchamia od soboty linię autobusową 471 przebiegającą przez gminy Swarzędz, Czerwonak, Murowaną Goślinę, Suchy Las (Biedrusko) a także Pobiedziska. W tym roku wprowadzono kilka nowości. Linia funkcjonować będzie we wszystkie soboty, niedziele i święta w okresie od 29 kwietnia do 15 października. Oznacza to, że na wycieczkę z rowerem będzie można wybrać się również w wakacje oraz podczas tzw. długich weekendów w maju, czerwcu i sierpniu. Dodatkowo każdego weekendowego dnia funkcjonowania linii, 6 kursów będzie specjalnie wydłużonych do Pobiedzisk. Duża liczba połączeń ma zachęcić i umożliwić spędzanie wolnego czasu na świeżym powietrzu oraz na turystycznych szlakach przebiegających przez malownicze tereny gmin i Puszczę Zielonkę. Łącznie to aż 524 kilometry przygód czekających na mieszkańców powiatu poznańskiego.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców, całe rodziny, grupy znajomych i przyjaciół. Dzięki uruchomionej linii miłośnicy dwóch kółek będą mogli bezpiecznie ominąć drogi publiczne o dużym natężeniu ruchu, które nie posiadają ścieżek rowerowych oraz poznać bogactwo przyrody powiatu. Trasa 471 przebiegać będzie przez następujące szlaki rowerowe: EuroVelo R1 – R6 i R9, Szlak Kościołów Drewnianych, Małą i Dużą Pętlę Rowerową, Cysterski Szlak Rowerowy oraz Pierścień dookoła Poznania. Dojedziemy nią również w rejon kąpieliska Tropicana w Owińskach, jezioro Stęszewskie, Wroczyńskie i Jerzyńskie.

Linię obsługiwać będzie Swarzędzkie Przedsiębiorstwo Komunalne, które posiada 2 przyczepy do przewozu rowerów, a każda z nich jednorazowo może zabrać około 15 jednośladów. Za bilet zapłacimy:

jedno przejazdowy: normalny 3,00 zł / ulgowy 1,50 zł

całodniowy: normalny 5,00 zł / ulgowy 2,50 zł

grupowy (max. 2 dorosłych 3 dzieci) jedno przejazdowy: 6,00 zł

grupowy całodniowy: 10,00 zł.

W ramach zakupionego biletu przewóz rowerów jest bezpłatny. Ważny bilet okresowy PEKA na strefy ABC oraz B, C i BC albo ważny bilet okresowy Komunikacji Gminy Swarzędz również będzie honorowany. W ubiegłym roku przez 15 weekendów funkcjonowania specjalnej linii, autobusy przejechały ponad

18 tys. kilometrów, przewożąc łącznie ponad 2 tys. pasażerów i blisko 330 rowerów.

Szykuj rower, pakuj plecak i daj się porwać rowerowej przygodzie z powiatem poznańskim!