W Koziegłowach rusza punkt szczepień powszechnych

Od jutra zostanie uruchomiony w naszej wsi punkt szczepień powszechnych. Punkt zlokalizowany jest w Centrum Kultury (wejście od strony wodnego placu zabaw) i działać będzie od godziny 10:00 do 18:00.

Lista wszystkich punktów dostępna jest na stronach Kancelarii Premiera: https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/

Jak się zarejestrować?

Przed przyjściem do punktu należy się zarejestrować. Są na to cztery sposoby:

  • Pierwszy z nich to telefon na całodobową i bezpłatną infolinię – 989. Do zapisu wystarczy PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale każdy, kto go poda, otrzyma SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób można również zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Podczas rejestracji należy wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia. 
  • Drugi sposób to e-Rejestracja dostępna na pacjent.gov.pl. System zaproponuje dostępne terminy w punktach szczepień, które znajdują się blisko podanego adresu. Jeśli żaden z nich nie będzie pasował, można skorzystać z dostępnej wyszukiwarki i wskazać dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji przyjdzie powiadomienie SMS. Ważne: aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, warto mieć Profil Zaufany.
  • Trzecia możliwość to wysłanie SMS na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: “SzczepimySie”.
  • Czwarty sposób to rejestracja przez gminną infolinię działającą pod numerem telefonu
    888-410-228, w godz. 10:00-14:00, od poniedziałku do piątku.

Osoby wyrażające chęć zaszczepienia się, będą zobowiązane do wypełnienia przed szczepieniem „Kwestionariusza wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19”. Dokument ten należy oddać w punkcie szczepień w dniu wykonania szczepienia. Elektroniczna wersja dostępna jest na stronie internetowej www.czerwonak.pl w zakładce
COVID-19. Osoby, które nie będą posiadały wypełnionego Kwestionariusza, będą mogły go otrzymać i wypełnić na miejscu.

W dniu szczepienia należy przyjść do punktu nie wcześniej niż 10 minut przed wyznaczoną godziną. Należy mieć przy sobie dowód osobisty. Z względów epidemicznych osobom wypełniającym ankietę na miejscu rekomendujemy zabranie własnego długopisu.

Źródło: Punkt Szczepień Powszechnych w Centrum Kultury i Rekreacji w Koziegłowach (czerwonak.pl)