“Trolle Internetowe” na Facebooku – Ostrzeżenie !!

Uwaga. Szanowni mieszkańcy.

Na podstawie zgłaszanych do nas informacji – przestrzegamy.

Nasi czytelnicy informują, że na lokalnych grupach dyskusyjnych a nawet na lokalnych portalach FB, w tym gminnych pojawiają się wpisy z kont osób – które w rzeczywistości nie istnieją. Według zgłaszających nam te informacje osób komentarze z tych kont są tak tworzone aby obrazić innego komentującego lub go wyśmiać. Konta te wykorzystywane są w szczególności do komentowania tematów politycznych.

Nie tylko takie informacje otrzymujemy od naszych czytelników. Informują nas Państwo również, że Gmina Czerwonak współpracuje z osobą, która w w mas-mediach nazywana jest “Trolem Internetowym”. Chodzi o Pana Macieja Milewicza, który w Gminie Czerwonak odpowiada za promocję Gminy Czerwonak. Odpowiada również za tworzenie treści na profilu Czerwonak, zobacz więcej . W mediach o Panu Macieju można wyczytać m.in. takie informacje:

Jak informuje Gazeta Wyborcza, Maciej Milewicz, który pracuje w Biurze Prasowym Urzędu Miasta Poznania, od kilku lat był trollem internetowym. Urzędnik, który zajmuje się kształtowaniem pozytywnego wizerunku naszego miasta, na forach internetowych i blogach obrażał poznańskich dziennikarzy i politykówepoznan.pl.

Milewicz przyznał się do wpisów na forum Gazeta.pl pod nickami “weneryt” i “trotyl18”. “Leniwa Marysia” – pisał o Marii Pasło-Wiśniewskiej, kiedy posłanka PO walczyła o fotel prezydenta Poznania z Ryszardem Grobelnym.poznan.wyborcza.pl

O Panu Macieju poczytać można jeszcze między innymi tutaj (“Wątpliwe faktury, czyli trupy z urzędniczej szafy“) i tutaj (“Szynkowski vel Sęk zarzuca Szłapce współpracę z internetowym hejterem“)

Gmina Czerwonak w roku 2020 przekazała Panu Maciejowi za jego działania 72,200 PLN. Obecnie Wójt Marcin Wojtkowiak planuje zwiększyć wydatki na promocje. Ile zapłaci w 2021 roku będziemy widzieć w styczniu.

Mieszkańcy nas pytają a my Państwa.

Czy osoba nazywana przez media "Trolem Internetowym", którą przyłapano na obrażaniu innych i tworzeniu "fałszywych" kont powinna odpowiadać za "promocję Gminy Czerwonak"?

Loading ... Loading ...

Za wszystkie informacje dziękujemy mieszkańcom. Wiedząc jak bardzo obecnemu Wójtowi zależy na “lajkach” rekomendujemy unikać niepotrzebnych dyskusji na lokalnych grupach i pod lokalnymi profilami 😉