Tramwaj do stacji Poznań Wschód

Poznań rozpoczyna konsultacje w sprawie tramwaju do stacji kolejowej Poznań Wschód. Potencjalna inwestycja umożliwiłaby doprowadzenie w ten rejon miasta alternatywnego dla autobusów środka komunikacji zbiorowej. Planowana trasa miałaby zaczynać się miejscu pętli Zawady. Jak na razie nie podjęto decyzji czy inwestycja będzie realizowana, będzie to uzależnione od wniosków z konsultacji społecznych, a także dostępności środków finansowych.

Jak na razie rozpoczynają się konsultacje społeczne, które pozwolą wypracować optymalny model przebiegu potencjalnej trasy. Pod debatę zostaną poddane dwa warianty przebiegu linii, z czego oba swój początek będą miały w rejonie obecnej pętli tramwajowej Zawady. W pierwszym etapie inwestycji zaplanowano, by trasa kończyła się w rejonie stacji Poznań Wschód, a w przyszłości nie jest wykluczone przedłużenie jej wzdłuż trasy kolejowej do Wągrowca, do ulicy Gnieźnieńskiej. Pierwszy wariant nowej linii zakłada poprowadzenie jej ulicami Zawady i Główną, a następnie obok istniejącego marketu i boiska Polonii Poznań. Druga opcja także zakłada przebieg ulicami Zawady i Główną, w rejonie rynku Wschodniego, a następnie nową ulicą, która ma powstać w połowie obecnych ulic Harcerskiej i Wiejskiej. Przy stacji Poznań Wschód planowana jest budowa węzła przesiadkowego z parkingiem Park&Ride i nową pętlą autobusową.

Źródło i więcej informacji: Tramwaj do stacji Poznań Wschód? Ruszają konsultacje społeczne – Transport Publiczny (transport-publiczny.pl)