Śmigające Szydełka na rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Po raz kolejny z inicjatywy Aquanet S.A wielkopolskie hydranty ubrane zostały w biało-czerwone barwy z okazji upamiętnienia rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Tym razem również te umieszczone w Koziegłowach. W Poznaniu corocznie wełniane dekoracje wykonują seniorki z Dziennego Domu Pomocy Społecznej, same hydranty „ubierane” są przez pracowników Aquanet S.A w różnych punktach miasta.

Do tegorocznych obchodów 100. rocznicy wybuchu powstania Aquanet zaprosił Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku. Ośrodek bardzo chętnie przystąpił do akcji. Za wykonanie dekoracji odpowiada filia w Czerwonaku (Klub „Słoneczko”) gdzie od półtora roku działa grupa pod nazwą „Śmigające Szydełka”. Panie intensywnie pracują nad „ubrankami” już od lata, na włóczkach podarowanych przez inicjatora akcji. GOK Sokół planuje ubrać w biało-czerwone barwy ok 40 hydrantów na terenie Gminy Czerwonak.

Źródło: http://gok-sokol.pl/articles/show/1329/smigajace-szydelka-na-rocznice-powstania-wielkopolskiego

Więcej informacji można również znaleźć na stronach: http://czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/aktualnosci/smigajace_szydelka_z_gok.html