Rozbiórka dawnego Domu Nauczyciela

Starsi mieszkańcy Koziegłów pamiętają, że obiekt przy Kwiatowej 8 był niegdyś więzieniem dla kobiet. Następnie stał się tętniącym życiem Domem Nauczyciela. Dzisiaj to już jedynie zgliszcza.

Przed rozbiórką

Niedawno informowaliśmy, że właściciel obiektu CZTBS wybrał firmę do rozbiórki. Raptem po kilku tygodniach historia Starych Koziegłów runęła. Prace zostały praktycznie w 100% wykonane.

Kwiatowa 8 dzisiaj

Co teraz? Mieszkańcy już od wielu lat zastanawiają się i przebijają coraz to bardziej zaskakującymi informacjami. Jedni twierdzą, że będzie to Dom Seniora, inni twierdzą, że będzie to teren pod budowę kolejnym obiektów mieszkalnych tzw. szeregowców. Jeszcze inni twierdzą, że na terenie powstanie obiekt sportowy, wielofunkcyjny.

A my przypominamy, że przez kilka lat sam Czerwonacki TBS informował o stworzeniu Centrum Aktywizacji Społecznej. I nie były to tylko puste słowa. W owym czasie CZTBS zlecił wykonanie projektu architektonicznego na zagospodarowanie terenu o powierzchni użytkowej – ok. 2900 m2. Obiekt zawierał bibliotekę, przychodnię lekarską, pomieszczenia biurowe i dom dziennego pobytu osób starszych. Oto projekt z 2016 roku, wykonany przez firmę “AXBXH – Architektura Mieszkaniowa Przemysłowa Usługowa” z Pobiedzisk.

Teren w przyszłości?

Czy właściciel terenu powróci do pomysłu?