Roczny bilet dla uczniów szkół podstawowych w cenie 60 zł

Zacznijmy może od tego, że uczniowie szkół podstawowych, którzy obecnie korzystają z darmowej komunikacji na liniach ZTM (na podstawie ważnej legitymacji szkolnej), mogą korzystać z tego uprawnienia do końca września obecnego roku.

Od 1 września 2020r. (wtorek) w taryfie ZTM Poznań będzie już dostępna specjalna oferta dla uczniów szkół podstawowych – bilet w cenie 60 zł na całą sieć ważny od 1 października do 30 września następnego roku. Wszystkie bilety okresowe zapisywane są na imiennej karcie PEKA, dlatego ważne jest złożenie wniosku w celu jej uzyskania.

Z rocznego biletu  specjalnego w preferencyjnej cenie 60 zł za cały rok (5 zł na miesiąc). będą mogli korzystać uczniowie szkół podstawowych których siedziba znajduje się na terenie Poznania lub jednej z 19. gmin objętych porozumieniami międzygminnymi. Bilet będzie obowiązywał od 1 października do 30 września kolejnego roku na strefę A+B+C+D, czyli na wszystkie linie ZTM.

Do grona 19 gmin objętych porozumieniem transportowym zaliczają się: Czerwonak, Dopiewo, Duszniki, Kaźmierz, Kleszczewo, Komorniki, Kostrzyn, Kórnik, Luboń, Mosina, Murowana Goślina, Pobiedziska, Puszczykowo, Rokietnica, Suchy Las, Swarzędz, Szamotuły, Tarnowo Podgórne i Zaniemyśl.

Więcej informacji: https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/bilet-dla-uczniow-szkol-podstawowych-warunkiem-korzystania-jest-posiadanie-karty-peka-i-waznej-legitymacji-szkolnej-na-rok-20202021