Przegląd wentylacyjny od 15 marca

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 Lutego w Koziegłowach informuje, że od 15 marca br. zostanie wznowiony przegląd instalacji wentylacyjnej wstrzymany w roku 2020 z powodu pandemii Covid-19. Szczegółowy termin zostanie podany oddzielnym komunikatem wywieszonym na klatkach schodowych oraz w poniższym harmonogramie.
Obowiązek realizacji przeglądów technicznych nie został zniesiony przepisami Ustawy o szczególnych instrumentach wsparcia w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa COVID-19, w związku z czym Spółdzielnia nadal jest zobowiązana zastosować się do przepisów Prawa Budowlanego – Ustawa z dnia 07.07.1994 r. art. 62. i ma obowiązek przeprowadzić okresową kontrolę stanu technicznego przewodów kominowych i wentylacyjnych.
Jednocześnie informujemy, że osoby przeprowadzające przeglądy zostały zobowiązane do realizacji czynności kontrolnych z zachowaniem szczególnego reżimu sanitarnego. Do najważniejszych z nich należą: zachowanie bezpiecznej odległości co najmniej 1,5 metra od drugiej osoby, wyposażenie w przyłbice bądź maseczki ochronne i rękawiczki jednorazowe względnie dezynfekowane ręce.

W trosce o zdrowie Państwa i osób wykonujących kontrolę, prosimy o przewietrzenie lokalu bezpośrednio przed realizacją i po wykonaniu czynności kontrolnych.
Prosimy Państwa o przygotowanie własnych długopisów w celu podpisania protokołów.

Za utrudnienia uprzejmie przepraszamy.

W podanym terminie obecność wszystkich mieszkańców jest obowiązkowa.

Źródło: PRZEGLĄD WENTYLACYJNY – Spółdzielnia Mieszkaniowa im. 23 lutego w Koziegłowach (kozieglowy.com.pl)