Piotr Kurek z Kicina ze srebrnym medalem na JBL Triathlon Poznań 2023!

Za nami niedzielne zmagania na JBL Triathlon Poznań. Zawodnicy ścigali się na dystansie 1/8 nazywanej potocznie „sprintem”. Dystans ten jednak ma aż 28,25 km! Przypadł on do gustu reprezentantowi Kicina, który zdobył srebrny medal w kategorii M40-49.

Wszyscy zawodnicy mogli się cieszyć z warunków do startu – woda w jeziorze maltańskim miała 23°C, co pozwoliło im rozpocząć zawody w komfortowych warunkach. W trakcie trwania zawodów nie padało, a wiatr był lekki. Wszystkie te idealne do startu warunki poniosły Piotra Kurka z Kicina do mety i mógł się on cieszyć srebrnym medalem w kategorii M40-49! Serdecznie gratulujemy!

Po zawodach dorosłych organizatorzy zadbali również o dzieci, które mogły spróbować swoich sił w specjalnych zawodach triathlonowych dla najmłodszych! Zawody Pho3nix Kids organizowane razem z fundacją Pho3nix stawiają sobie za cel promowanie zdrowego trybu życiu wśród najmłodszych.

Gość specjalny

Na JBL Triathlon Poznań pojawił się olimpijczyk, wielokrotny zdobywca medali Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata Marcin Lewandowski! Ma on obecnie na swoim koncie aż 4 rekordy Polski w biegach klasycznych oraz 3 w biegach halowych. Taki specjalista z pewnością wsparł dobrą poradą każdego zawodnika!

Cieszę się, że mogłem być dzisiaj w Poznaniu. Urzekła mnie ta atmosfera, widać w oczach zarówno zawodników, jak i organizatorów pasję do tego co robią. Mam nadzieję, że takich imprez będzie więcej, a ja również będę mógł dołożyć kolejną cegiełkę w promowaniu sportu w naszym kraju! – Mówił gość specjalny Marcin Lewandowski

JBL Triathlon Poznań Już za nami. Impreza razem z JBL Triathlon Sieraków tworzą cykl triathlonowych zmagań CIECH Tri Tour. Informację o wydarzeniu na stronie http://www.poznantriathlon.com/

Kontakt:

Albert Jankowski – a.jankowski@prelite.pl, tel. 695 394 045.

Więcej informacji na stronie http://www.poznantriathlon.com.

Źródło zdjęcia: CIECH Tri Tour