Park przy skwerze Jana Pawła 2 wysprzątany

“Ktoś” z piątku na sobotę wysprzątał nową część parku Jana Pawła 2 zbudowaną w ramach projektu “kupuj i wypoczywaj“. Dolano nawet wody do oczka wodnego. Mieszkańcy twierdzą, że zrobił to Urząd Gminy Czerwonak. Najprawdopodobniej “Gminne Przedsiębiorstwo Społeczne”, które otrzymało od Urzędu Gminy 91.999,99 zł na utrzymanie i pielęgnację zieleni w tym miejscu.

Mieszkańcy twierdzą, że Urząd Gminy zapewne wymusił na firmie szybkie uprzątanie terenu po tym jak Radny Sommerfeld na czwartkowej sesji Rady Gminy stwierdził, że sam z rodziną posprząta ten teren. Radny informował Wójta, że w parku jest bardzo duży bałagan, dużo śmieci a nawet zniszczenia.

Wójt na sesji w odpowiedzi powiedział, że utworzenie takiego miejsca było “błędne”, czym według mieszkańców miał obrazić pracowników Urzędu, którzy włożyli serce w realizację tego projektu a wcześniej spędzili wspólnie z Wójtem Jackiem Sommerfeldem wiele godzin na ustaleniach z mieszkańcami potrzeb jego realizacji. Powiedział również, że Gminne Przedsiębiorstwo sprząta je prawie codziennie 😉

Od mieszkańców dowiedzieliśmy się, że radny pojawił się w sobotę rano w parku razem z rodziną. Widząc, że teren jest jednak już wysprzątany postanowić wysprzątać teren leśny przy Kościele na os. Leśnym.

Dzisiaj z okazji akcji #Sprzątanieświata , razem z moimi dziećmi sprzątałem „brzegi” lasu przy osiedlu Leśnym w…

Opublikowany przez Jacka Sommerfeld Sobota, 24 kwietnia 2021

To chyba kolejny dowód, że o problemach warto głośno mówić. Wówczas Urząd traktuje je priorytetowo 😉 . Jeżeli Państwo mają z czymś problem, a może widzą jakiś nieuprzątnięty teren – prosimy pisać do nas. Nagłośnimy temat 🙂