Nie będzie wybiegu dla psów w Koziegłowach

Zacznijmy może od tego, że projekt budowy wybiegu dla psów w Koziegłowach jako jeden z nielicznych został zgłoszony z inicjatywy mieszkańców.

A dokładnie projekt zgłosiła mieszkanka, Pani Marta Kapuścińska. Koszt projektu oszacowany został na kwotę ok 16 tys PLN. W 2017 roku został zakwalifikowany do realizacji.

Źródło: https://czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/aktualnosci/czerwonacki_budzet_obywatelski_20182.html

Jak się dowiedzieliśmy z Sesji Komisji Bezpieczeństwa od Pani skarbnik Urzędu Gminy, projekt w tym roku nie zostanie zrealizowany. W ogóle Pani skarbnik w swojej odpowiedzi na pytanie co się dzieje z tym projektem pomyliła go z innym projektem realizowanym w innym miejscu sugerując, że koszt jego wynosi ponad 160 tys PLN. Sądząc po wypowiedzi i pomyleniu przez Panią skarbnik projektów można się domyślić, że o tym projekcie w Gminie w ogóle się nie rozmawia, a na pewno już nie planuje jego realizacji.

No i cóż. Gmina rozpoczęła realizację projektów zaplanowanych na rok 2020 i przekazuje po 25 tys PLN na projekt np. “Zdrowa Rodzina Plus” ale jak tłumaczy Pani skarbnik w wypowiedzi, z powodu trudnej sytuacji projekt zwycięski z roku 2017 musi zostać przełożony. Widząc obecne podejście Urzędu Gminy szanse, że wybieg powstanie w roku 2021 są znikome 🙁 .

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z cyklu BEZPŁATNYCH ZAJĘĆ w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020 w programie ZDROWA…

Opublikowany przez Baby Clinic Holistyczna Szkoła Narodzin Czwartek, 28 maja 2020
Projekt z budżetu obywatelskiego na rok 2020 – już w realizacji