Ludzie – wszystkiego brakuje – jest bardzo źle ;)

Szanowni czytelnicy. Od kilku dni pewne osoby z Koziegłów wszystkim mieszkańcom wmawiają, że w poznańskich szpitalach brakuje masek ochronnych, sprzętu, a nawet wody. Informują przy okazji, że szpitale nie są w pełni wyposażone do walki z zagrożeniem.

Na chwile obecną chcemy Państwa uspokoić. Sami wczoraj i dzisiaj dzwoniliśmy do Szpitala przy ul. Szwajcarskiej i szpital ma wszystkie potrzebne rzeczy. Wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk zapewnia, że niczego nie zabraknie. W tej sprawie interweniowały również inne osoby, w tym poseł klubu PiS i po rozmowie z Dyrektorami poznańskich szpitali zapewnia, że wszystko jest i jest dowożone na czas. W sprawie wypowiedziała się nawet nasza mieszkanka, pracująca w tym szpitalu, która również prosi o zaprzestanie rozsyłania mylnych informacji.

Komentarz umieszczony w jednej z lokalnych grup dyskusyjnych pod artykułem głosu wielkopolskiego, w którym informowano, że w szpitalu przy ul. Szwajcarskiej brakuje wody i maseczek.

Kto za tym stoi? Jak zauważyliśmy są to osoby związane z lokalnymi działaczami kodu (Komitetu Obrony Demokracji), które praktycznie zawsze publicznie wyrażają się negatywnie względem działań obecnego Rządu. Te osoby próbują naszym zdaniem na siłę udowodnić, że Rząd nie daje sobie rady z zagrożeniem, a w tym przypadku zarządzaniem szpitalami. Naszym zdaniem zależy im na tym aby wprowadzać dezinformację, chaos, strach wśród mieszkańców przy okazji twierdząc, że Rząd ma problem z organizacją pomocy. Twierdzą, że Rząd jest niezorganizowany chociaż sami wiedzą, w rozmowach merytorycznych, że to samorząd odpowiada za działanie szpitali a nie Rząd.

Dlatego mieszkańcy. W dobie Fake-newsów jeżeli ktokolwiek ma z Państwa jakieś pytania, prosimy pytać zawsze u źródła. W dniu dzisiejszym już nawet Głos Wielkopolski zmienia treść swoich artykułów. Dochodzi najwyraźniej do niego, że zamiast pomagać, nawoływaniem do pomocy zaczął szkodzić szpitalom.