Kto to taki – konkurs dla mieszkańców Koziegłów

Tym razem nietypowo, jednak mowa o pewnym mieszkańcu naszej miejscowości. Wielu z naszych czytelników może kojarzyć tą osobę, bo jest dość znanym aktorem politycznym. Od wielu lat płacimy mu za pełnienie ważnej politycznej funkcji z naszych podatków. Ponieważ jednak jako wpływowa osoba i jako mieszkaniec Koziegłów pojawia się u nas bardzo rzadko postanowiliśmy sprawdzić czy po małym opisie tej osoby będą Państwo wiedzieli o kogo chodzi? W konkursie nie przewidujemy rozdawać nagród za udzielenie prawidłowej odpowiedzi. Nie wskażemy też, która z odpowiedzi jest prawidłowa.

Jest to mężczyzna. Zameldowany w Koziegłowach, jednak w Koziegłowach na co dzień nie mieszka. Jeden z portali samorządowych w 2008 roku napisał o nim tak:

…….. może stracić mandat ………….. Z ustaleń “Głosu Wielkopolskiego” wynika, że nie miał biernego prawa wyborczego pozwalającego na start w dwóch ostatnich wyborach do …………. Chodzi o elekcje z 2002 i 2006 r.
Zgodnie z ordynacją, o mandat może ubiegać się jedynie osoba, która stale zamieszkuje na terenie działania rady. ……….. od lat mieszka w Poznaniu, we własnym domu jednorodzinnym. Mógłby więc startować do tutejszej Rady Miasta. Formalnie zameldowany jest jednak w Koziegłowach, w 53-metrowym mieszkaniu, którego jest właścicielem.

W naszej wsi można go spotkać bardzo rzadko. Zazwyczaj tylko wtedy, gdy w ramach organizowanej przez kogoś jakieś akcji może swoją obecnością się wypromować. Mieszkańcy mogą zobaczyć, jak przemawia na różnego rodzaju imprezach gminnych lub oficjalnie otwiera nowe drogi, budowle, inwestycje. Regularnie bierze udział w wyborach. Spotkamy więc go pewnie również dzisiaj w Centrum Kultury, podczas oddawania głosu na jednego z kandydatów. Mieszkańcy twierdzą, że to on zarządza naszą Gminą. Mówi obecnemu wójtowi co ma robić i jakie decyzje ma podejmować. Niektórzy mieszkańcy twierdzą, że to on zabronił wójtowi Marcinowi Wojtkowiakowi odebrać z rąk posła PIS Bartłomieja Wróblewskiego oraz byłego wójta Jacka Sommerfelda, Radnej Powiatu Ewy Pomin i Radnego Gminy Czerwonak Jacka Skrzypka czeku przyznanego Gminie Czerwonak na kwotę 4 757 122 zł z rządowego Funduszu Inwestycji Samorządowych przekazanego w imieniu Premiera RP. Poniżej zamieszczamy post FB z tego wydarzenia.

Dzisiaj odebraliśmy z rąk posła Bartłomieja Wróblewskiego symboliczny czek dla gminy Czerwonak na kwotę 4 757 122 zł z…

Opublikowany przez Jacka Sommerfeld Wtorek, 7 lipca 2020

W opinii niektórych mieszkańców osoba ta ma duży w pływ na to, co o nim i o jego znajomych piszą w lokalnych gazetach i portalach internetowych. Ma również wpływ na to co piszą o jego przeciwnikach politycznych. (na szczęście nie ma wpływu na nasze portale 😉 ) .

Czy wiedzą Państwo o kogo chodzi?