Ksiądz Proboszcz Karol Biniaś dzisiaj w Koziegłowach

Według nieoficjalnych* informacji na dzisiejszej Pasterce Maryjnej odprawianej o Północy w Parafii pw. Św. Brata Alberta pojawić ma się były jej Proboszcz, ks. Karol Biniaś.

*nieoficjalnych, ponieważ nie możemy się dodzwonić chwilowo do żadnej z Parafii, która mogłaby to potwierdzić. Dowiedzieliśmy się jednak, że ks. Karol został zaproszony na Pasterkę. Parafia również zamieściła wpis na swojej stronie internetowej o treści sugerującej pojawienie się Księdza: “O północy Pasterka Maryjna z udziałem kapłanów kiedyś pracujących w naszej parafii i z niej się wywodzących.” Mieszkańcy Kicina widzieli Księdza Karola na Pasterce w Kicinie dwa dni temu. Jest więc szansa, że Ksiądz pojawi się również u Nas !!

Poniżej zdjęcie ogłoszenia ze strony Parafii: https://albertkozieglowy.pl/ogloszenia_duszpasterskie

Przypomnijmy może trochę Historii dla mieszkańców którzy ks. Karola nie znają.

Parafia pw. Św. Brata Alberta (ze strony Parafii)

  • 26 czerwca 1988 – ks. W. BAKSALARY w pkt. 3 ogłoszeń podaje informację: ..od 1 lipca 1988 rządy Rektora tutejszego Ośrodka Duszpasterskiego obejmuje ks. Proboszcz Karol BINIAŚ
  • 1 lipca 1988 – ks. Karol BINIAŚ został powitany w liczącej ok. 1700 mieszkańców miejscowości Koziegłowy. Ks. BINIAŚ podjął prace porządkowe, wywóz gruzu, remont plebani. Parafianie ciągle społecznie pomagają w pracach budowlanych.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej (Źródło: Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Koziegłowach – Wikipedia, wolna encyklopedia)

  • Inicjatorem powstania nowej parafii dla rozwijającego się osiedla Leśnego był w 1992 roku ksiądz Karol Biniaś