Kolejna duża wycinka drzew w okolicy Koziegłów

Mieszkańcy są zdenerwowani prowadzoną kolejną wycinką drzew w najbliższej okolicy. Tym razem otrzymaliśmy wiadomość od mieszkańca z informacją, że Gmina wycięła duży fragment lasu przy orliku między Koziegłowami a Czerwonakiem. Cytujemy fragment otrzymanego listu “Gatunki ptaków takie jak sikorki, sroki, wróble, kukułki, sójki i inne straciły swój dom. Jeże, zające, sarenki widywane często przez nas w tym miejscu oraz inne dzikie zwierzęta straciły miejsce do życia. W czasach, kiedy tyle mówi się o ochronie przyrody, zwierząt i drzew takie działania są zaprzeczeniem walki o czyste powietrze dla przyszłych pokoleń czyli naszych dzieci. Taką planetę pozostawimy po sobie. Unicestwiając przyrodę i zwierzęta zabijamy też siebie.

Byliśmy tam, oto zdjęcia jak tam teraz wygląda:

To jest już kolejny list od kolejnego zaniepokojonego mieszkańca. Słusznie Państwo wskazują, że w ostatnim czasie dużo drzew w naszej okolicy jest wycinanych, co gorsza nie widać aby były sadzone nowe. Między innymi ostatnio drzewa zostały wycięte pod nową część cmentarza, pod powstające centrum handlowe, pod inwestycje Spółdzielni Mieszkaniowej.

Z tego co się dowiedzieliśmy Wójt Gminy Marcin Wojtkowiak w miejscu gdzie właśnie wycięto drzewa wymarzył sobie zbudowanie kolejnego boiska.

Przeglądając inne posty tworzone przez znajomych Wójta można już powoli zacząć się domyślać dla kogo to boisko ma być zbudowane 😉 – przepraszamy, ale musieliśmy wtrącić trochę polityki 😉 – wójt niczego bezinteresownie nie robi 😉 Pamiętamy również czasy jak był prezesem klubu Błękitni Owińska.

Na początku tego roku Radni skierowali pytania mieszkańców do Wójta Gminy Czerwonak kiedy planuje dokonać nowych nasadzeń drzew i gdzie – w ramach tych wyciętych między innymi pod centrum handlowe. W odpowiedzi usłyszeli, że to Sołtysi i Przewodniczący Osiedli mają wskazać miejsca. Czy coś się zadziało od tamtego czasu? Postanowiliśmy zapytać Wójta oraz przewodniczące os. Leśnego i Karolin. Poniżej przedstawiamy zdjęcie przesłanej wiadomości. Jak otrzymamy odpowiedzi poinformujemy. Będziemy temat monitorować.

Za wszystkie przesyłane materiały dotyczące prowadzonych wycinek drzew dziękujemy. Nie wiemy czy uda nam się ten proceder zatrzymać. Siła w jedności. Jak wszyscy będziemy domagać się tego od Przewodniczących Osiedli to jest szansa, że kolejnych wycinek drzew w Koziegłowach nie będzie.