Kolega wójta prezesem nowo powstałej spółki gminnej

Już 15 grudnia mieszkańcy mogli dowiedzieć się, że powstanie nowa spółka gminna. Jeszcze nie została założona ale już wiadomo było, że otrzyma zamówienie na kwotę ponad 200.000 zł od samego Urzędu Gminy.

Ze styczniowego biuletynu “i wiesz więcej” dowiedzieliśmy się, że spółka dostanie też ok 100.000 zł dofinansowania z Fundacji Pomocy Wzajemnej BARKA. Dowiedzieliśmy się również, że prezesem spółki został Pan Bogusław Wołodźko.

Jak informują nas oburzeni tym faktem czytelnicy Pan Bogusław jest członkiem zarządu Akademii Piłkarskiej “Błękitni” Owińska. Są osoby, które twierdzą nawet, że jest on wręcz przyjacielem rodziny Pana Wójta Gminy Czerwonak – Marcina Wojtkowiaka. Osoby, z którymi rozmawialiśmy zastanawiają się czy spółka nie została utworzona tylko po to aby wyciągnąć z gminy pieniądze i przy okazji dać zarobić znajomemu wójta. Z odpowiedzi przekazanej przez Urząd Gminy jednemu z mieszkańców wynika, że dla spółki zarejestrowano ponad 30 różnych działalności w tym organizację pogrzebów, naprawę mebli, drukowanie gazet, sprzątanie, działalność rozrywkową. Spółka może również organizować imprezy oraz promować zdrowy tryb życia. Czyli Urząd Gminy może zlecać nowej spółce bardzo dużo różnych prac. Poniżej udostępniamy skan odpowiedzi otrzymany od jednego z czytelników przez Urząd Gminy.

Ile na działania Gminnej Spółki wydane zostanie naszych pieniędzy oraz jakie wynagrodzenie otrzyma Pan Prezes dowiemy się dopiero za rok (m.in. z podsumowań wydatków roku 2021). Ale jak tylko się dowiemy poinformujemy o tym Państwa.

Za przesłane informacje dziękujemy czytelnikom. Jeżeli coś Państwa niepokoi w naszej miejscowości lub Gminie – prosimy o tym do nas pisać. Zajmiemy się każdym tematem.

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 godzina 01:39