Gmina oddaje parking na osiedlu Leśnym w dzierżawę

Co pewien czas Gmina oddaje pod dzierżawę nieruchomość na której znajduje się strzeżony parking osiedlowy. Najemca musi zadbać o to, aby na terenie utrzymać działanie parkingu strzeżonego dla mieszkańców. Tym razem Gmina podniosła bardzo wysoko stawki czynszu. Ustalony czynsz w wysokości 5575 zł opłaty miesięcznej powoduje, że chętnych na wynajęcie terenu może w ogóle nie być. Zakładając, że na parkingu znajduje się 150 miejsc postojowych i mieszkańcy są wstanie zapłacić 120 zł za miesiąc parkowania, zysk maksymalnie z prowadzenia parkingu wynieść może 18’000 zł miesięcznie.

Zakładając, że pracownik za godzinę pracy musi mieć zapłacone 17 zł, tylko ok 12’500 zł wyjdzie miesięcznie na samo wynagrodzenie (nie licząc niedziel, świąt, itp.). Dodatkowo trzeba zapewnić ubezpieczenie, opłaty za prąd, opłaty za prace utrzymujące obiekt w stanie użytkowym, zadbać aby trawa był skoszona i przejście do aut dostępne.

Jeżeli komuś opłaci się prowadzenie tego parkingu to chyba tylko dobremu znajomemu wójta, który po podpisaniu umowy podpisze z nim aneks i będzie płacił o wiele mniej niż ustalono w początkowym wykazie 😉 . A czy tak będzie dowiemy się z czasem.

Źródło: https://czerwonak.pl/mieszkaniec/pl/komunikaty/wykaz_nieruchomosci_przeznaczonej_do151.html