Droższe bilety – nieoficjalnie

Oficjalnie z dniem 1 sierpnia 2019r. ma wejść w życie integracja reszty linii kórnickich z taryfą Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu oraz powstanie nowych stref. Nieoficjalnie przy tej okazji podrożeją niektóre bilety.

Jednym z nich jest bilet 40-minutowy (obecnie kosztuje 4,60). Po zmianach będzie biletem 45-minutowym w cenie 5 złotych. Co istotne, przestanie być biletem jednoprzejazdowym, ważnym do końca trasy.

Kolejną ważną dla Koziegłowian zmianą będzie wprowadzenie biletu dobowego wyłącznie na strefę A (za 12 złotych). Natomiast mieszkańcy sąsiednich gmin (w tym naszej) za „dobówkę” na całą sieć zapłacą 15 złotych (teraz 13,60). Ponadto zlikwidowane zostaną bilety na 48 i 72 godziny jako „mało popularne”.

Jakoś nie słychać, by ktoś zastanawiał się nad zlikwidowaniem absurdu, jakim jest obecna postać biletu za 13,60. Jeśli kupi się bilet papierowy, to jest ważny 24 h od momentu skasowania, ale jeśli będziemy korzystać z automatycznego przejścia przy opłacaniu przejazdów przy użyciu tPortmonetki – to otrzymamy „bilet dzienny” ważny do 24:00 – żalą się internauci.

Więcej informacji na stronie ZTM:https://www.ztm.poznan.pl/pl/aktualnosci/integracja-transportu-publicznego-poznania-i-gmin-kornik-i-zaniemysl-proponowane-zmiany-i-nowosci-w-taryfie-biletowej

Michał Sobkowiak