Czynsze CZTBS bardzo wysokie, a mogą być podwyżki

Podczas wczorajszej rozmowy na żywo z Wójtem Gminy Czerwonak jeden z mieszkańców zapytał o to, czy stawki czynszu w CZTBS nie są za wysokie. W odpowiedzi wójt przyznał, że są bardzo wysokie, ale powiedział też, że dzięki temu CZTBS może spłacać kredyty, które były potrzebne na ich budowę. Poinformował, że ewentualne kolejne podwyżki będą “bardzo stopniowe” i ma nadzieję, “że będą nieodczuwalne dla mieszkańców”.

To może przypomnijmy, że kredyty na ich budowę były brane wtedy gdy były budowane, czyli wiele lat temu Panie Wójcie 😉 . Przypomnijmy też może przetarg, który przecież w większości finansowany jest przez mieszkańców. Może gdyby do przetargu wystartowało wiele firm, CZTBS mógłby tutaj zaoszczędzić wiele pieniędzy i obniżyć czynsze najemcom 😉 . CZTBS zaakceptował ofertę w przetargu z kwotą większą niż planował na to zadanie wydać 🙁 .

Mieszkańcy, którzy poinformowali nas o tej wypowiedzi twierdzą, że może gdyby lokale handlowe nie stały przez dłuższy czas bezużytecznie mieszkańcy mogliby płacić mniej za czynsze.

Poniżej wypowiedź wójta w sprawie.

Źródło: https://www.facebook.com/czerwonakzobaczwiecej/videos/979400019474568