Centrum Kultury w Koziegłowach od września.

Dobiega końca budowa Centrum Kultury w Koziegłowach. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Po wakacjach nastąpi inauguracja działalności placówki. Jesienią Centrum Kultury będzie tętnić życiem.

“Najpierw inauguracja roku szkolnego, a później uroczyste otwarcie Centrum Kultury w Koziegłowach” – zapowiada Jacek Sommerfeld, wójt gminy Czerwonak, który uważa, że centrum jest już prawie gotowe, obecnie na obiekcie dobiegają końca roboty budowlane, kładzione są instalacje.

“W sali widowiskowej trwają prace wykończeniowe, wiążące się wygłuszeniem pomieszczenia i zapewnieniem odpowiedniej akustyki. Parkiet już położono” – mówi wójt i dodaje – “Trzeba też zamontować ruchomą ścianę, która pozwoli, jeśli zajdzie taka potrzeba, podzielić salę na dwie. Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” złożył ofertę w konkursie Ministerstwa Kultury na dofinansowanie wyposażenia centrum. Rozstrzygnięcia na razie nie ma co nas trochę wstrzymuje. Liczymy, że dzięki tej dotacji będziemy mogli kupić meble, system audio-wizulany, nagłośnienie” – przyznaje Jacek Sommerfeld

W Centrum Kultury znajdzie swoją siedzibę filia Gminnej Biblioteki Publicznej, która obecnie mieści się w pomieszczeniach piwnicznych tutejszej Szkoły Podstawowej. W sali widowiskowej mają odbywać się duże imprezy kulturalne: koncerty, przedstawienia teatralne. Ponadto w CK znajdzie się również miejsce na różnego rodzaju warsztaty m.in plastyczne, wokalne, taneczne. Przed budynkiem został wybudowany parking dla samochodów na 85 miejsc. Trwa urządzanie zieleni.

informacja: Głos Wielkopolski