Antyterroryści w Koziegłowach

Otrzymaliśmy anonimowo informacje, że w zeszłą środę o godzinie 6:00 uzbrojeni policjanci wyważając drzwi weszli do jednego z mieszkań na terenie Koziegłów. Osoba zgłaszająca informację poprosiła abyśmy sprawdzili z czym były związane działania Policji. Niestety w takich przypadkach nie możemy zadzwonić do Policji i zapytać o to. Są to operacje utajnione i wiedzą o nich nieliczne osoby. Przeglądając jednak zasoby w Internecie zauważyliśmy, że w zeszłym tygodniu na terenie Poznania i okolić CBŚP zatrzymało 34 osoby w związku z nielegalną sprzedażą produktów leczniczych.

Akcja Policji miała miejsce właśnie w zeszłym tygodniu. Takie między innymi informacje możemy przeczytać na stronie Policji:

34 osoby zatrzymane, zabezpieczone setki tysięcy produktów leczniczych o szerokim spektrum działania, głównie anabolicznym czy na potencję, a także inne półfabrykaty służące do ich produkcji, o łącznej wartości co najmniej 40 mln zł, to wstępne podsumowanie operacji CBŚP, przeprowadzonej we współpracy z OLAF-em, pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu. Grupę tworzyli obywatele Polski, głównie mieszkańcy Poznania.

“Rozbicie grupy nastąpiło w minionym tygodniu jednocześnie w kilkudziesięciu miejscach w Poznaniu, w powiecie poznańskim, a także w okolicy Łodzi. W akcji brało udział ponad 200 policjantów CBŚP z Zarządów: w Poznaniu, Bydgoszczy, Łodzi, Gorzowie Wlkp. oraz funkcjonariuszy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.”

Więcej informacji o całej akcji oraz zdjęcia z jej przeprowadzenia znajduje się tutaj: Gigantyczne ilości podrobionych i przemyconych leków przejęte przez CBŚP – Policja.pl – Portal polskiej Policji

Wydaje się, że wejście Antyterrorystów o godzinie 6:00 do jednego z mieszkań mogło być związane z tą właśnie akcją. Pewności oczywiście nie ma.

Ostatnia aktualizacja: godzina 10:20