Zapisy do klasy sportowej o profilu pływackim

Klub sportowy UKS Grot Koziegłowy zachęca rodziców do zapisu dzieci do klasy sportowej o profilu pływackim. Poniżej zamieszamy pełną treść komunikatu klubu.

Szanowni Rodzice!

Kierujemy do Państwa tę wiadomość, aby zachęcić do zapisu Waszych dzieci do klasy sportowej. Zaletą uczęszczania dzieci do klasy o profilu pływackim jest możliwość korzystania z pływalni oraz systematycznego uczestnictwa w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych nauczycieli – instruktorów i trenerów pływania.

Zajęcia nauki pływania w klasie 1 odbywają się w wymiarze 3h tygodniowo w ramach lekcji w szkole, z podziałem na grupy uwzględniające umiejętności. Dzieci zarówno przed lekcją jak i po niej są zaopiekowane. Nauczyciel dba o wysuszenie oraz odprowadzenie dzieci do szkoły. Ponadto w klasie sportowej lekcje wychowania fizycznego odbywają się dwa razy w tygodniu i są prowadzone przez nauczyciela wychowania fizycznego. Stwierdza się, iż dzieci z klas sportowych osiągają lepsze wyniki w nauce w porównaniu do dzieci uczących się w zwykłych klasach. Dzieci, biorąc udział w przygotowaniach do różnego rodzaju wydarzeń i imprez sportowych, uczą się obowiązkowości, zdrowej rywalizacji i współpracy. Pragniemy podkreślić, że w początkowym etapie, czyli w klasach 1-3, jest to nauka pływania technikami sportowymi. Zapisane dzieci NIE MUSZĄ posiadać jakichkolwiek umiejętności pływackich.

Przystępując do klasy sportowej, dzieci stają się członkami Uczniowskiego Klubu Sportowego GROT Koziegłowy. Reprezentują szkołę oraz klub w rywalizacji sportowej. Od klasy III zostają zawodnikami, uzyskując licencję Polskiego Związku Pływackiego, co daje im możliwość udziału w zawodach rangi wojewódzkiej oraz ogólnopolskiej. Poza tym co roku, w okresie letnim organizowany jest obóz sportowy, który cieszy się dużym zainteresowaniem i integruje członków naszego klubu. W ramach przynależności klubowej dzieci otrzymują koszulkę oraz czepek klubowy.

Koszty związane z członkostwem w UKS GROT Koziegłowy to 40 zł miesięcznie na rok szkolny (podczas wakacji nie pobieramy opłat). Stanowi to bardzo konkurencyjną ofertę dla kursów nauki pływania dostępnych w Poznaniu i okolicach.

Pomimo że jesteśmy niewielkim klubem, osiągamy sukcesy na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zachęcamy do odwiedzenia naszej strony internetowej www.uksgrot.com.pl oraz funpage na Facebooku.

Serdecznie zapraszamy! W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu joanna.chomicz@uksgrot.com.pl lub z sekretariatem szkolnym.