Zadłużenie Gminy Czerwonak w 2020 roku wyniesie ponad 70 mln !!

Otrzymaliśmy odpowiedź z Urzędu Gminy Czerwonak na zadane przez jednego z naszych czytelników pytanie. “Czy mogą Państwo powiedzieć na jaką kwotę obecnie Gmina jest zadłużona oraz jak będzie zadłużona z końcem roku 2020 (według Państwa planów budżetowych na rok 2020 właśnie).”

Osoby z którymi już rozmawialiśmy na ten temat są tak jak my zaskoczone wysokością kwoty oraz faktem tak szybkiego zadłużania Gminy. Przez ostatnie 3 lata zadłużenie wzrośnie ponad dwukrotnie!! Są osoby, które twierdzą, że „Gmina” specjalnie jest zadłużana, ponieważ Koziegłowy mogą zostać przyłączone do miasta Poznań i jeżeli tak się stanie Gminy nie będzie stać z podatków pozostałych mieszkańców na realizację obecnych inwestycji. Może miasto Poznań “zabierając” Koziegłowy spłaci dług Gminy i jest to planowany zabieg? Pytanie, ile w tym może być prawdy?

Odpowiedź Urzędu Gminy Czerwonak z dnia 23.01.2020

Na chwile obecną zapytaliśmy Urząd Gminy czy w ogóle mają jakikolwiek plan zmniejszenia zadłużenia w kolejnych latach. Jeżeli Państwo mają również jakieś pytania do tej kwestii prosimy wysyłać je do nas przez formularz kontaktowy.

Pełna treść odpowiedzi znajduje się tutaj: Zadłużenie Gminy na 2020