Pijany kierowca w Koziegłowach, miał prawie 3 promile alkoholu

Prawie 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierowca samochodu osobowego, który został zatrzymany przez policjanta będącego po służbie.

Policjant poznańskiej komendy będąc po służbie i jadąc prywatnym samochodem przez Koziegłowy zauważył nietypowe zachowanie kierującego pojazd przed nim. Samochód osobowy prowadzony był całą szerokością jezdni, a kierujący co chwilę hamował i przyspieszał.

Funkcjonariusz podejrzewał, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających, dlatego jadąc za nim próbował zmusić go do zatrzymania, trąbiąc na niego i dając sygnały światłami.

Początkowo kierowca nie zwracał uwagi, jednak po chwili zjechał w ulicę bez wyjazdu i wysiadł z samochodu. Policjant pojechał za nim i zobaczył, że ten próbuje poruszać się chwiejnym krokiem. Funkcjonariusz dokonał zatrzymania i wezwał na miejsce miejscową policję.

Po przybyciu patrolu z Komisariatu Policji w Czerwonaku, przekazał zatrzymanego policji tłumacząc sytuację.

Okazało się, że kierowca to 31-letni mieszkaniec gminy Czerwonak. Wstępne badanie wykazało ponad 2,6 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Teraz mężczyzna odpowie za swoją nieodpowiedzialność przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Powyższa treść została w całości skopiowana ze strony: https://codziennypoznan.pl/artykul/2021-10-20/majac-prawie-3-promile-alkoholu-w-organizmie-prowadzil-samochod/