Opryski altan śmietnikowych preparatem odstraszającym dziki

Spółdzielnia mieszkaniowa przeprowadza opryski altan śmietnikowych i terenów wokół altan preparatem odstraszającym dziki.

Prace te będą kontynuowane w bieżącym tygodniu. Preparat nie zawiera chemii, jest w 100% naturalny i według producenta działa przez okres od 8-12 tygodni. Zniechęca do bytowania w otoczeniu opryskiwanego miejsca wszystkie dzikie zwierzęta. Jest to kolejna próba odstraszenia dzików podejmowana przez Spółdzielnię.

Dziki są własnością Skarbu Państwa, pod opieką Lasów Państwowych i kół łowieckich. Spółdzielnia jako zarządca nieruchomości nie posiada narzędzi i kompetencji do podjęcia jakichkolwiek bardziej ingerujących w życie dzikich zwierząt działań. Jednak zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji i natężenia problemu na naszych terenach. Dlatego rozwieszamy komunikaty z zakazem dokarmiania dzików, prosimy mieszkańców o zamykanie wiat śmietnikowych i wyrzucanie odpadów do odpowiednich kontenerów, prowadzimy opryski a także apelujemy do władz gminy i Urzędu Wojewódzkiego o powzięcie bardziej konkretnych działań w tym temacie.