Ochotnicza Straż Pożarna z projektem w Budżecie Obywatelskim

Do 26 września można głosować na przedstawione projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego 2021. Urząd Gminy właśnie je opublikował i uruchomił system do głosowania.

Wśród 10 przedstawionych projektów jest jeden zgłoszony przez Ochotnicza Straż Pożarna w Czerwonaku . Osoba zgłaszająca projekt chciałaby zakupić dla miejscowych strażaków – ochotników komplet środków ochrony indywidualnej (20 nowych ubrań specjalnych, 20 kominiarek trudnopalnych, 20 hełmów ochronnych oraz 20 par butów i rękawic strażackich). Jak informuje, wysokiej klasy środki ochrony indywidualnej pozwolą strażakom prowadzić działania ratowniczo-gaśnicze w sposób bardziej bezpieczny ale też komfortowy, ergonomiczny, jednocześnie zwiększając ich możliwości i skuteczność w trakcie działań.

Trzeba przyznać, że pomysł bardzo fajny. Strażacy już wielokrotnie uratowali nasze majątki. Są dla nas dostępni całą dobę i często są na miejscu zanim pojawią się inne służby. Zachęcamy więc naszych czytelników do głosowania na ten projekt – projekt nr 1.

W sumie każdy z mieszkańców może zagłosować aż na 3 projekty.

Więcej informacji o projektach, o tym jak głosować oraz portal gdzie można oddać swój głos znajduje się tutaj: https://czerwonak.konsultacjejst.pl/budzet/glosowanie/017989d7-9aef-4815-847e-28e06e7e9bc2