Nowa Fundacja dla niepełnosprawnych i ich rodzin w gminie Czerwonak

Otrzymaliśmy wiadomość od Pani Anny i na prośbę zamieszczamy ją w całości. Trzymamy kciuki aby fundacja się rozwijała i pomagała jak największej ilości potrzebującym.


Dzień dobry, Przesyłam Państwu informacje nt. nowopowstałej Fundacji, która będzie działać w gminie Czerwonak – mam nadzieję, że zechcą umieścić Państwo artykuł na ww temat, co znacznie wspomogłoby działalność Fundacji

Fundacja „Pora na nas”,  w dniu 07.06.2022 roku została powołana w celu pomagania rodzinom, gdzie występuje niepełnosprawność, głównie zamieszkałym w Gminie Czerwonak. Pomysł na działania wziął się z tego, że Prezes Fundacji jest mama 12 letniego chłopca z wieloraką niepełnosprawnością. Praktycznie każda jej  próba podejmowania pracy, w końcu i tak kończyła się wypowiedzeniem umowy z powodu braku  opieki nad synem.  Dlatego najpierw zaczęła działać grupa wsparcia, na którą przychodzi coraz więcej uczestników. Tam zrodziły się kolejne pomysły. Chcemy prowadzić opiekę wytchnieniową w formie Świetlicy „Polanka”, czynną 7 dni w tygodniu od 7-22, w celu odciążenia opiekunów osób zależnych. Opiekun wiedząc, że zostawi swojego podopiecznego pod fachową opieką, z ciekawą ofertą zajęć, będzie mógł wypocząć, zająć się spawami urzędowymi, a także często zaniedbanym własnym zdrowiem.

Planujemy również otworzyć Przedszkole Integracyjno-Terapeutyczne „Nie bój żaby” dla 8 dzieci, które od wczesnego dzieciństwa zostaną objęte wsparciem terapeutycznym oraz rehabilitacyjnym, wczesnym wspomaganiem rozwoju.  Ponadto chcemy urządzić gabinety rehabilitacji, integracji sensorycznej, logopedii, komunikacji alternatywnej, fizjoterapii, psychoterapii, i inne. Zależy nam na objęciu opieką  rehabilitacyjną oraz terapeutyczną dzieci od wczesnego dzieciństwa. Grupę wsparcia dla rodziców/opiekunów, planujemy rozszerzyć o działania  pomocowe rodzeństwu, które często nie radzi sobie z problemem niepełnosprawności w rodzinie.

W czerwcu bieżącego roku wynajęliśmy lokal usługowy wraz z działką w Kicinie, w gminie Czerwonak koło Poznania, który zgodnie z wymogami  i standardami musimy dostosować do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Chcemy w tym miejscu stworzyć przyjazne miejsce dla podopiecznych oraz ich rodzin. Obecnie najbardziej potrzebujemy urządzić „Ogród Marzeń” tzn. położyć trawę, postawić altankę, zrobić trampolinę oraz huśtawki i piaskownicę. Rodzice z grupy wsparcia zaoferowali pomoc, także mamy ręce do pracy oraz mnóstwo pomysłów i chęci, brakuje tylko pieniędzy, jak zawsze, darowizny można wpłacać na numer konta 12 1750 1312 6886 3296 2123 1369. Zależy nam, aby ogród był gotowy na przyjecie naszych uczestników na opieke wytchnieniową, na grupę wsparcia, aby móc korzystać z pięknej wakacyjnej pogody i cieszyć się spokojem.

Dzień 4. lipca 2022r. to dla nas magiczna data, to w tym dniu rozpocznie działalność Nasz Ośrodek. Sprawy toczą się błyskawicznie, jeszcze 3 tygodnie temu nie posiadaliśmy lokalu, cicho marzyliśmy na grupie wsparcia o takim miejscu, a dziś go remontujemy i urządzamy. Trzymajcie za nas kciuki, zapraszamy na zajęcia.

Fundacja szuka również pracowników:

Fundacja “Pora na nas” w Kicinie zatrudni do nowopowstającego Ośrodka Terapeutyczno-Rehabilitacyjnego i opieki wytchnieniowej :
-rehabilitanta dla dzieci i dorosłych
-Terapeutów Integracji Sensorycznej
– Psychologa
– Pedagogów Specjalnych,
– opiekuna osoby zależnej
-asystentów osób niepełnosprawnych
Kontakt i prośbą o przesłanie CV: Fundacjaporananas@gmail.com,

kontakt do Prezes Fundacji – Anny Drajer: 506031749


Link do strony na FB nowej fundacji: https://www.facebook.com/Fundacja-Pora-na-nas-101571405926896

Oraz link do pierwszej zrzutki uruchomioną przez Fundację: https://zrzutka.pl/nd52y3